Svetlo z Betlehema príde do Dúbravky

Podujatie Bratislava

Svetlo z Betlehema príde do Dúbravky

Symbol pokoja a mieru. Betlehemské svetlo. V sobotu 16. decembra už bude svietiť aj v Dúbravke. Do mestskej časti ho privezú dúbravskí skauti 11. zboru Biele delfíny a slávnostne ho Dúbravčanom odovzdajú na vianočných trhoch počas programu o 17.15.

Svetielko si odpáli aj starosta Dúbravky Martin Zaťovič, aby odkaz šíril ďalej. Pre Dúbravčanov bude k dispozícií od soboty 16. decembra v Dome kultúry Dúbravka a od pondelka 18. decembra aj na vrátnici miestneho úrad na Žatevnej 2.
„Svetielko je symbolom lásky a pochopenia, verím, že bude šíriť Dúbravkou, obyvatelia si ho môžu vziať k sebe domov alebo roznášať blízkym,“ vraví starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Plamienok Betlehemského svetla sa každoročne pred Vianocami odpaľuje z plamienka horiaceho v Bazilike Narodenia Pána v Betleheme. Plameň Betlehemského svetla roznášajú skauti do miest a obcí po celej Európe a tiež do niekoľkých amerických krajín. Väčšinou býva najskôr letecky dopravené do Viedne, odkiaľ sa ďalej šíri väčšinou po železnici. Slovenskí skauti vynášajú každoročne Betlehemské svetlo dokonca aj na Lomnický štít.

Posolstvo Betlehemského svetla spája každoročne všetkých ľudí dobrej vôle a je neodmysliteľnou súčasťou pokoja vianočných sviatkov.

Miesto konania podujatia: Dúbravka, Saratovská, Bratislava
Dátum začiatku podujatia: 16. Decembra 2017 17:15
Dátum ukončenia podujatia: 16. Decembra 2017 19:15
Pravdepodobné súradnice: 48.1867N 17.0372E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Svetlo z Betlehema príde do Dúbravky

Meno organizátora: Mestská časť Bratislava-Dúbravka
Fotografie
Podobné podujatia