Svetový deň cestovného ruchu

Podujatie Vysoké Tatry

Svetový deň cestovného ruchu

Svetový deň cestovného ruchu si v Prešovskom kraji pripomenieme 24. septembra 2016 v športovom areáli na Štrbskom Plese. Podujatie spája vyvrcholenie letných kampaní Prešovského kraja, korunováciu kráľa a Beh za Tatry.

Turistické súťaže LEGENDARIUM 2 a Objavuj Prešovský kraj 2016 vyvrcholia v sobotu 24. 9. 2016 odovzdávaním cien víťazom na pódiu v športovom areáli na Štrbskom Plese. Zároveň prebehne korunovácia kráľa Prešovského kraja s divadlom Portál. Kráľom sa stane absolútny víťaz súťaže s mobilnou aplikáciou LEGENDARIUM 2, ktorý sa lokalizoval na všetkých 60 legendárnych miestach v kraji a nahral najviac bodov v hre. Podujatie doplní kultúrny program a nebudú chýbať ani obľúbení maskoti.

Podujatie pokračuje Behom za Tatry pre deti aj dospelých. Časť účastníckeho poplatku putuje na výsadbu stromčekov v Tatrách, preto sa preteky nesú v duchu hesla: Príďte, bežte, pomôžte! Pripravená je tiež disciplína beh so psom, pre najmenších beh od hríbika k hríbiku, tombola a mnoho zábavy.

Srdečne pozývame užiť si krásnu jesennú sobotu v srdci Vysokých Tatier – na brehu Štrbského plesa!

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia