SVETOVÝ DEŇ SPRIEVODCOV V TRNAVE

Podujatie Trnava

SVETOVÝ DEŇ SPRIEVODCOV V TRNAVE
Pridať do môjho kalendára
Iné podujatia, Kultúra, Podujatia pre deti
Ďalšie podujatia v meste Trnava

Trnava sa opäť pripojí k mestám na Slovensku, ale aj v zahraničí, ktoré počas Svetového dňa sprievodcov prevedú tisíce návštevníkov najvyhľadávanejšími turistickými atrakciami.

Počas soboty 23. februára Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism organizuje bezplatné komentované prehliadky Trnavy spolu s certifikovanými sprievodcami cestovného ruchu. Tie prebehnú v dvoch skupinách v čase o 10.00 h a 12.00 h.

„Radi by sme návštevníkom Trnavy ukázali zaujímavé miesta, ktoré by pri ich návšteve mesta nemali chýbať,“ hovorí riaditeľka Trnava Tourism Michaela Potočárová a dodáva, že „začiatok a koniec prehliadok bude pred Mestskou vežou na Trojičnom námestí, ktorá je dominantou mesta. Záujemcovia prejdú s našimi sprievodcami za hodinu a pol tie najkrajšie historické miesta. Prehliadok sa môžu zúčastniť samozrejme aj Trnavčania “.

Svetový deň sprievodcov v roku 1987 vyhlásila Svetová federácia asociácií sprievodcov cestovného ruchu (WFTGA). Okrem propagácie záslužnej práce turistických sprievodcov chce Trnava domácim aj zahraničným návštevníkom poskytnúť možnosť zúčastniť sa prehliadok mesta, a tak spoznať všetky jeho dominanty – Baziliku sv. Mikuláša, Katedrálu sv. Jána Krstiteľa, tajomnú románskou kostnicu z 12. storočia či ochodzu mestských hradieb. Príďte spoznať všetky krásy a tajomstvá Trnavy už 23. februára.

Viac informácií: http://bit.ly/SvetovyDenSprievodcov2019

Trasy a témy prehliadok:

  • Baroková Trnava: Mestská veža, Kostol sv. Jakuba, Kostol sv. Anny, Komplex univerzitných budov, Katedrála sv. Krstiteľa
  • Gotická Trnava: Mestská veža, Mestská radnica, Mestské hradby, Karner, Bazilika sv. Mikuláša

Kedy: 23.2.2019 o 10.00 a 12.00 h

Kde: stretnutie účastníkov prehliadky na Trojičnom námestí pod Mestskou vežou pred TIC – Región Trnava

Prehliadky sú organizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Stačí, ak prídete na miesto stretnutia v danom čase. 

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia