Sviatky jari / Nowruz / Veľká Noc

Podujatie Košice

Sviatky jari / Nowruz / Veľká Noc
Pridať do môjho kalendára
Podujatia pre deti, Slávnosti
Web organizátora:
www.hrl.sk
Ďalšie podujatia v meste Košice

Sviatky jari / Nowruz / Veľká Noc

Nowruz "nový deň" je názov perzského nového roku, ktorý na celom svete slávia Iránci, Afgánci, Azerbajdžanci, Albánci, Kurdi, Gruzínci, Tadžici, Turkméni, Uzbeci, Kyrgyzi, Kazaši, Kosovci a časť Mongolska ako začiatok nového roka. Tento rok budeme v Košiciach oslavovať aj my.
Nowruz sa oslavuje sa už viac ako 3 000 rokov v západnej a strednej Ázii, v okolí Čierneho mora, na Kaukaze a na Balkáne. Je to deň jarnej rovnodennosti a označuje začiatok jari na severnej pologuli. Hoci Nowruz bol v slovanským krajinách pohltený silnou kresťanskou tradíciou Veľkej noci, možno stále pozorovať zachované niektoré prvky starovekej tradície Nowruzu, pálenie Mory, ktorá reprezentuje zimu a smrť, a jej hádzanie do rieky. Zdobenie vajíčok. Pestovanie žeruchy.

Nawroz sa oslavuje 21. marca, Veľká noc až o týždeň, my budeme oslavovať 29.marca 2018 od 12:00 do 15:00 v Tabačke Fabricafé. Zorganizovali svetové ženy z Women Peers v spolupráci s Mokoshou, Ligou za ľudské práva a Marginalom.
Podujatie je určené deťom aj dospelým. Príďťe spoločne. Dozviete sa o Nowruze viac.

Miesto konania podujatia: Tabačka Kulturfabrik, Gorkého 2, Košice
Dátum začiatku podujatia: 29. Marca 2018 12:00
Dátum ukončenia podujatia: 29. Marca 2018 15:00
Pravdepodobné súradnice: 48.7291N 21.2559E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Sviatky jari / Nowruz / Veľká Noc

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Liga za ľudské práva / Human Rights League
Fotografie
Podobné podujatia