SVIT WINTER SPARTAN SPRINT

Podujatie Svit

SVIT WINTER SPARTAN SPRINT

Do mesta Svit zavíta v januári 2016 zimná verzia prestížneho prekážkového preteku Spartan Race pod názvom SVIT WINTER SPARTAN SPRINT. Pôjde o jedinečný zimný beh, ktorý svoju svetovú premiéru zažil na Slovensku v Jasnej v roku 2015.

Spartan Race je skutočné dobrodružstvo, ktoré zvládnu všetci a stojí za to ho vyskúšať. Pretek sa člení na krátky a rýchly Spartan Sprit (5+km) , dlhší a ťažší Spartan Super (13+km) a najdlhší a najťažší Spartan Beast (20+km Beast - beštia). Trate sú obvykle zablátené, vodnaté a prekážky sú navrhnuté tak, aby účastníkom pomohli odkryť v sebe skrytého Sparťana. Športovci akéhokoľvek zamerania a fitness si užívajú účasť v Spartan Race a taktiež dobrý pocit z tvrdej driny, ktorý prichádza v cieľovej rovinke.
Všetko to vypukne v sobotu 23. januára 2016 vo Svite v areáli Koliby, kde bude štart aj cieľ pretekov, zázemie festival arény so stanmi a pódiom. Organizátori očakávajú účasť približne 2-3 tisíc účastníkov z vyše 25 krajín sveta. Trať bude mať viac ako 5 km a pretekárov potrápi dvadsiatka náročných prekážok v zasneženom teréne. Môžeme sa tešiť na preliezanie balov sena, vertikálnych drevených stien, plazenie pod ostnatým drôtom, zdolávanie opičej dráhy, nosenie drevených záťaží a mnohé ďalšie. Štartovať sa bude ráno, v skupinách po 150 - 200 pretekárov v časových intervaloch 15 - 30 minút. Na svoje si prídu aj diváci, ktorí si priestore Koliby vychutnajú atmosféru náročného šprintu spolu s účastníkmi.

Vo Svite sa tiež chystá Winter Spartan Kids - preteky pre deti od 3 do 14 rokov, v ktorom organizátori sľubujú najmladším účastníkom veľa zábavy a tiež odmeny v cieli.
Motiváciou pre Sparťanov je tiež členstvo v prestížnom klube SPARTAN TRIFECTA TRIBE. Jeho členmi sa stávajú pretekári, ktorí v priebehu jedného kalendárneho roka úspešne dokončili trate sprint, super aj beast. Preteky Spartan Race vo Svite sú súčasťou série, ktorá odštartuje v českom Bedřichove 16.01.2016, po Svite bude pokračovať 06.02.2016 v poľskom meste Jakuszyce a na záver sa vrátia do Jasnej.

Fotografie
Podobné podujatia