SWAP v Dunaji

Podujatie Bratislava

SWAP v Dunaji

Môžeme povedať, že je to už tradícia, a tak ako vždy aj posledná novembrová nedeľa patrí SWAPu oblečenia 

-->REGISTRÁCIA NA SWAP TU:
https://forms.gle/ejTudPTxwug9yB1WA

-->FOR ENGLISH SCROLL DOWN <--

Príďte, prineste vaše krásne oblečenie, ktoré nenosíte a len tak vám stojí v skrini a za odmenu si odneste také, ktoré využijete.

Miesto -> KC Dunaj, Nedbalova 3, Bratislava, 4. poschodie
Dátum -> nedeľa 24. novembra 2019
Čas -> 10:00 - 17:00
Vstupné -> 5 EUR, platí počas celého trvania SWAPu.

-------------------------------------

POZOR MÁME PRE VÁS NOVINKU!
NA SWAP JE POTREBNÁ REGISTRÁCIA:
Stačí vyplniť tento jednoduchý prihlasovací formulár:
https://forms.gle/ejTudPTxwug9yB1WA

Keďže záujem o SWAPovanie narastá (a tak aj naša radosť z vás) a na SWAPy vás chodí čoraz viac. Rozhodli sme sa prejsť na rezervačný systém, pretože chceme, aby ste sa na SWAPe cítili pohodlne.

Rezervačný systém funguje veľmi jednoducho, stačí ak pred SWAPom vyplníte tento formulár "a ste v hre" :D Ak naplníme kapacitu, bez registrácie sa naň nedostanete.
Takže KTO PRV PRÍDE, TEN PRV MELIE.

ČO JE SWAP A PREČO PRÍSŤ?
SWAP je alternatívny spôsob získavania „nových“ vecí. Cieľom je dostať čo najviac pekného a nositeľného oblečenia, ktoré nám len tak stoji v skrini späť do obehu. Práve takýmto spôsobom sa mnoho ľudí dostáva k svojim vysnívaným kúskom, ktoré už iní nepotrebujú. Ide o spôsob, ako z dlhodobého hľadiska znížiť dopyt po novom oblečení a teda objemu výroby rýchleho a často nekvalitného oblečenia, ktoré zaťažuje planétu.

Na SWAPe kladieme dôraz na starostlivé vytriedenie a prinesenie len tých najlepších kúskov, ktoré nenosíte. Často sú to práve kúsky z kategórie „do toho schudnem“, alebo „do toho priberiem“ či „k tomuto potrebujem iné topánky, alebo kabát“. Poznáme to všetci, že?
Predstavte si, že práve tieto kúsky môžu niekomu urobiť obrovskú radosť. Prineste ich na SWAP a vytvorte si vo svojom šatníku miesto pre niečo nové.

AKO TO FUNGUJE?
Na SWAPe vymieňame oblečenie, kabelky, topánky a doplnky. SWAPujeme dámske, pánske aj detské oblečenie.

Priniesť môžete 2 tašky najkrajších kúskov z vášho šatníka. A zo SWAPu si môžete odniesť neobmedzené množstvo oblečenia. Pri výbere si nového oblečenia však myslite ZODPOVEDNE a domov si vezmite len to, čo naozaj vynosíte.

Na SWAP sa počas celého jeho trvania môžete kedykoľvek vrátiť.
A v priestore vás čaká aj skušobná miestnosť, kde si môžete oblečeniepohodlne vyskúsať:)

SWAPovanie je založené na vzájomnej dôvere a my veríme, že sa na naň všetci starostlivo pripravíme. Bez vás a vašej aktívnej účasti SWAPy nemôžu fungovať. Skúsme preto spolu zabezpečiť čo najvyššiu kvalitu prinesených kúskov, aby ste si zo SWAPu odniesli kúsky, ktoré vám v šatníku chýbajú.

Na SWAP môžete prísť aj ak neprinesiete kúsky na výmenu, stačí zaplatiť vstupné a SWAPovať:)

ČO NA SWAP NEPATRÍ?
- Oblečenie s pokazeným zipsom alebo bez gombíka
- Roztrhané a predraté nohavice
- Kúsky s fľakmi
- Obnosené a zatuchnuté oblečenie z útrob skrine
- Spodnú bielizeň, ponožky, pančuchy a silonky
- Opotrebované, ošúchané a neumyté topánky

ĎALŠIE INFO:

Na SWAP nie je možné len priniesť veci bez zaplatenia vstupného. Ak už máte doma veci, ktoré už neslúžia a chcete sa ich zbaviť zadarmo, využite zberné kontajnery na textil.

Na SWAP nám už nenoste OBLEČENIE NA RECYKLÁCIU. Ak máte doma kúsky, ktoré by sa dali využiť na recykláciu, tieto pokojne odovzdajte do zberných kontajnerov na textil, ktoré sa v Bratislave nachádzajú na každom sídlisku. Oblečenie sa zo zberných kontajnerov dostane do triediarne, kde sa vytriedi a odovzdá na recykláciu.

Oblečenie na SWAPe sa vymieňa – nepredáva.
Oblečenie získané na SWAPe neslúži na ďalší predaj!


Fotografie
Podobné podujatia