SWAP v Tržnici

Podujatie Bratislava

SWAP v Tržnici

Buď súčasťou 1. SWAPu oblečenia v Stará tržnica od Platforma udržateľnosti.

Príď, prines krásne oblečenie, ktoré nenosíš a len tak ti stojí v skrini a za odmenu si odnes také, ktoré budeš nosiť a milovať.

Miesto -> Stará tržnica, Námestie SNP 25, Bratislava
Dátum -> sobota 13. júna 2020
Čas -> 9:00 - 15:00
Vstupné -> 5 EUR, platí počas celého trvania SWAPu.

Na SWAP sa registruj tu:
https://forms.gle/2c2fQK12EGdb2BWbA

-->FOR ENGLISH SCROLL DOWN <--

-------------------------------------

NA SWAP JE POTREBNÁ REGISTRÁCIA:
Stačí vyplniť tento jednoduchý prihlasovací formulár:
https://forms.gle/2c2fQK12EGdb2BWbA

Rezervačný systém funguje veľmi jednoducho, stačí ak pred SWAPom vyplníte tento formulár "a ste v hre" :D Ak naplníme kapacitu, bez registrácie sa naň nedostanete.
Takže KTO PRV PRÍDE, TEN PRV MELIE.

ČO JE SWAP A PREČO PRÍSŤ?
SWAP je alternatívny spôsob získavania „nových“ vecí. Cieľom je dostať čo najviac pekného a nositeľného oblečenia, ktoré nám len tak stoji v skrini späť do obehu. Práve takýmto spôsobom sa mnoho ľudí dostáva k svojim vysnívaným kúskom, ktoré už iní nepotrebujú. Ide o spôsob, ako z dlhodobého hľadiska znížiť dopyt po novom oblečení a teda objemu výroby rýchleho a často nekvalitného oblečenia, ktoré zaťažuje planétu.

Na SWAPe kladieme dôraz na starostlivé vytriedenie a prinesenie len tých najlepších kúskov, ktoré nenosíte. Často sú to práve kúsky z kategórie „do toho schudnem“, alebo „do toho priberiem“ či „k tomuto potrebujem iné topánky, alebo kabát“. Poznáme to všetci, že?
Predstavte si, že práve tieto kúsky môžu niekomu urobiť obrovskú radosť. Prineste ich na SWAP a vytvorte si vo svojom šatníku miesto pre niečo nové.

AKO TO FUNGUJE?
Na SWAPe vymieňame oblečenie, kabelky, topánky a doplnky. SWAPujeme dámske, pánske aj detské oblečenie.

Priniesť môžete 2 tašky najkrajších kúskov z vášho šatníka. A zo SWAPu si môžete odniesť neobmedzené množstvo oblečenia. Pri výbere si nového oblečenia však myslite ZODPOVEDNE a domov si vezmite len to, čo naozaj vynosíte.

Na SWAP sa počas celého jeho trvania môžete kedykoľvek vrátiť.
A v priestore vás čaká aj skušobná miestnosť, kde si môžete oblečeniepohodlne vyskúsať:)

SWAPovanie je založené na vzájomnej dôvere a my veríme, že sa na naň všetci starostlivo pripravíme. Bez vás a vašej aktívnej účasti SWAPy nemôžu fungovať. Skúsme preto spolu zabezpečiť čo najvyššiu kvalitu prinesených kúskov, aby ste si zo SWAPu odniesli kúsky, ktoré vám v šatníku chýbajú.

Na SWAP môžete prísť aj ak neprinesiete kúsky na výmenu, stačí zaplatiť vstupné a SWAPovať:)

ČO NA SWAP NEPATRÍ?
- Oblečenie s pokazeným zipsom alebo bez gombíka
- Roztrhané a predraté nohavice
- Kúsky s fľakmi
- Obnosené a zatuchnuté oblečenie z útrob skrine
- Spodnú bielizeň, ponožky, pančuchy a silonky
- Opotrebované, ošúchané a neumyté topánky

ĎALŠIE INFO:

Na SWAP nie je možné len priniesť veci bez zaplatenia vstupného. Ak už máte doma veci, ktoré už neslúžia a chcete sa ich zbaviť zadarmo, využite zberné kontajnery na textil.

Oblečenie na SWAPe sa vymieňa – nepredáva.
Oblečenie získané na SWAPe neslúži na ďalší predaj!

Oblečenie, ktoré po SWAPe ostanú odovzdáme spoločnosti Ekocharita Slovensko Slovensku / Zber oblečenia / Ekológia a Charita

-------------> ENGLISH SUMMARY <-------------

REGISTRATION HERE:
https://forms.gle/2c2fQK12EGdb2BWbA

The reservation system is very simple. Before each SWAP you will need to fill in this form and “you are in”.

Once we reach full capacity you will not be able to attend the SWAP without making a reservation, so in other words the participation will be on a first come, first serve basis.

WHAT IS A CLOTHING SWAP?
Clothing SWAP is an event, where you can bring your cherished clothes that you no longer need and exchange them for pieces you will love and proudly wear.
Clothing SWAPs are not only considered a good way to refresh your wardrobe, but also are they an act of responsibility. The better things you bring; the better chances you have to find something new to take with you. Clothing SWAPs are about TRUST!

HOW DOES IT WORK?
It’s easy. Just bring the clothes that are in a great condition, but you no longer wear them. This can include accessories, jewelry or shoes. Come to the event, pay the entry fee (5 EUR), hand your clothes over to us and you can take whatever you need or like in return.
The number of pieces you can take in exchange is not limited, but be REASONABLE and only get what you really like and need, because that is the only way it can work.

We highly recommend to declutter your wardrobe before the clothing SWAP. You can bring up to 2 bags of your unwanted BUT still well-conditioned clothes.

You can SWAP women’s, men’s and kid’s clothes, shoes, accessories, bags and jewelry (as far as they are nice, clean, and in perfect condition).

IT IS IMPORTANT that you bring only the highest quality pieces with NO STRAINS, BROKEN ZIPPERS, OR MISSING BUTTONS.

ENTRY FEE
5 EUR for the whole day
--------------------------------------------------------------------
Organizátor:
Platforma udržateľnosti

Grafika:
Patrik Brody

Začiatok podujatia: 13. 6. 2020 9:00:00
Koniec podujatia: 13. 6. 2020 14:00:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia