Swingový Valentín

Podujatie Bratislava

Swingový Valentín

Swingový Valentín prináša atmosféru slávnych májových tanečných zábav z obdobia prvej republiky a bude opäť plný energickej hot jazzovej a swingovej hudby, tanca, dobrôtok a v neposlednom rade pozitívneho espritu!
𝗡𝗢𝗩𝗜𝗡𝗞𝗔! 𝗦𝘄𝗶𝗻𝗴𝗼𝘃𝘆́ 𝗩𝗮𝗹𝗲𝗻𝘁𝗶́𝗻 𝗯𝘂𝗱𝗲 𝗻𝗮 𝗻𝗼𝘃𝗼𝗺 𝗺𝗶𝗲𝘀𝘁𝗲 - 𝘃 𝗦𝘁𝗿𝗲𝗱𝗶𝘀𝗸𝘂 𝗸𝘂𝗹𝘁𝘂́𝗿𝘆 𝗕𝗔 𝗡𝗼𝘃𝗲́ 𝗠𝗲𝘀𝘁𝗼 𝗻𝗮 𝗩𝗮𝗷𝗻𝗼𝗿𝘀𝗸𝗲𝗷 𝟮𝟭. Odporúčame nechať vozidlá odpočívať v ich domovskej zóne a prísť radšej pohodlne električkou. Po celý večer bude sálou znieť autentická hot jazzová a swingová hudba v podaní orchestra FATS JAZZ BAND pod vedením Ladislava Fančoviča. Zatancovať si budete môcť na najhorúcejšie swingovky ale aj tangá a foxtroty z našich, vtedy ešte československých vôd. Nebude chýbať ani tradičný vintage fotokútik, bar a dobrôtky Večer je určený rovnako pre tých, ktorí si radi pri kvalitnej hudbe posedia pri vínku, ako aj pre tých, ktorých nohy nedokážu ostať dlho pod stoličkou. Oblečte sa dobovo a spolu si vytvorme čarovnú atmosféru prvej polovice minulého storočia. Dress code samozrejme nie je povinný, ale poteší a dotvorí atmosféru.

FATS JAZZ BAND
Najúspešnejší štýlový orchester posledných rokov oživuje tradíciu hot jazzu a swingu 20-tych až 40-tych rokov minulého storočia. Fats Jazz Band tvorí sedem špičkových hudobníkov a dvaja šarmantní speváci. Pravidelne účinkujú v Česku, Rakúsku, Poľsku, Maďarsku, Nemecku, Chorvátsku či Taliansku. Na svojom konte majú 3 CD albumy, 1 LP platňu, nomináciu na cenu Esprit a cenu súťaže Nové tváre slovenského jazzu za najlepší štýlový výkon. Zrekonštruované dobové hudobné nástroje, štýlové oblečenie a celkový prejav orchestra sú v úplnej zhode s obdobím, ktoré predstavujú. Fats Jazz Band je autentický; v ich repertoári nájdete iba originálne aranžmány tých najlepších amerických šlágrov zlatej éry jazzu presne tak, ako ich na platne nahrali jazzové legendy, ale aj slovenské tangá a foxtroty či české ‘swingovky’.

20:00

Začiatok podujatia: 11.02.2023
Fotografie
Podobné podujatia