Tanečný Halloween

Podujatie Košice

Tanečný Halloween
Pridať do môjho kalendára
Iné podujatia, Kultúra, Stretnutia a zrazy
Web organizátora:
www.vymenniky.sk
Ďalšie podujatia v meste Košice
Podrobnejšie informácie: vymenniky@k13.sk

10. novembra od 17.00 do 20.00

Vstupné: zadarmo, tombola – 50 centov


Osláv čaro jesene tancom vo Výmenníku Jegorovovo. Iveta Lukšová, ktorá je lektorkou Orientálneho tanca, chce návštevníkom ukázať , že Halloween nemusí byť len komerčným sviatkom.

„Je to trochu aj o tolerancii medzi ľuďmi a ich nejakom duchovnom presvedčení. Majme radi každého, taký aký je, a nesúďme ho pre jeho vieru či presvedčenie,“ vysvetlila Iveta Lukšová.

V rámci podujatia bude prebiehať aj výstava Šikovné ruky Furče. Svoje práce vystavia ženy tvoriace techniku patchworku a frivolitiek vo výmenníku. Výstava odzrkadlí tvorivosť a šikovnosť žien, ktoré svojím umením obohacujú život svojimi umeleckými dielkami – frivolitkovou krajkou a patchworkom. Vernisáž výstavy začne o 16.30. 

Frivolitkovanie je stará technika ručnej práce, ktorá pozostáva z čipky tvorenej drobnými uzlíčkami. Táto technika sa však výraznejšie začala rozvíjať až začiatkom 19. storočia. Je známa pod medzinárodne zaužívaným názvom „frivolité“ (frivolitás, occhi, tatting). Jej základom je vytváranie a spájanie uzlíkov, z ktorých sa vytvárajú základné prvky  „slzička“ a „oblúčik“. Spájaním týchto dvoch prvkov v mnohých rôznych kombináciách vznikajú nádherné čipky.

Patchwork  je  technika zošívania malých i väčších kúskov látok tak, že spolu vytvárajú väčšie geometrické vzory. Využívajú sa zvyšky látok, odstrižky alebo látky z obnosených šiat, najčastejšie látok bavlnených. V minulosti to bola ručná práca – ihla, nitka, zvyšky látok, vlastná fantázia a šikovné ruky žien. Dnes sa používajú aj šijacie stroje.

 

Kontakt:

Miroslava Danková / kultúrny mediátor Výmenníka Jegorovovo

0908 965 273 / miroslava.dankova@k13.sk

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Výmenníky
Fotografie
Podobné podujatia
Slnovrat na Tokaji plný hudby
Slnovrat na Tokaji plný hudby
Košická detská historická železnica, Košice
ČACHTICKÁ PANI
Overené podujatieČACHTICKÁ PANI
Spoločenský pavilón, Košice, Košice
Pyžamo pre šiestich
Overené podujatiePyžamo pre šiestich
Historická radnica, Košice
Otvorené manželstvo
Overené podujatieOtvorené manželstvo
Historická radnica, Košice