Tankové dni Laugaricio 2016

Podujatie Trenčianske Stankovce

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Iné podujatia, Podujatia pre deti, Športové podujatia
Ďalšie podujatia v meste Trenčianske Stankovce

Tankové dni Laugaricio

4. ročník jedinečnej show Tankové dni Laugaricio sa uskutoční 1.-2. júla 2016 medzi obcami Trenčianske Stankovce a Bodovka pri Trenčíne. Vo vzduchu bude cítiť história vojenstva od obdobia Rímskej ríše až po súčasnosť.
Po prvýkrát bude pripravený aj napoleonský tábor a mobilná nemocnica zo známeho seriálu M.A.S.H. Sobotný program začne od 10.00 h. O 12.30 h začne hlavná bojová ukážka z obdobia 2. svetovej vojny. Ďalej sú pripravené - dynamika tankov, streľba tankov, predstaví sa pozemné vojsko OS SR, vzdušné súboje a o 15.00 h ukážka Napoleonskej bitky za výstrelov z kanónov. Mimo arény sa môžete odviesť na bojovej technike, avšak na vlastnú zodpovednosť a symbolický poplatok na naftu. Tento rok uvidíte aj legendárny tank Tiger, Sherman, Stuart, SU100, T34, T54, T55, T72, ale aj premiéra repliky nemeckého tanku z 1. sv. vojny A7V. Vidieť môžete ukážky vykopaných exponátov rôznych kusov z lietadiel, motorov, ktoré tu ležia od čias vojny.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
PACI PAC a kamaráti
Overené podujatiePACI PAC a kamaráti
Mestské kultúrne stredisko na ulici J. Matušku, Bánovce nad Bebravou
Vianočný trojtýždeň v múzeu
Overené podujatieVianočný trojtýždeň v múzeu
Slovenské banské múzeum-Expozícia uhoľného baníctva na Slovensku,Handlová, Handlová