Tehláreň

Podujatie Liptovský Mikuláš

Tehláreň
Pridať do môjho kalendára
Festivaly, Kultúra, Zábava, párty
Web podujatia:
tehlaren.sk
Ďalšie podujatia v meste Liptovský Mikuláš
Podrobnejšie informácie: https://www.instagram.com/tehlaren/

Festival Tehláreň prepája generáciu mladých slovenských a českých  umelcov – výtvarníkov, hercov, hudobníkov, spisovateľov, ktorým poskytuje priestor na autorskú sebarealizáciu. 


V rámci festivalu sa budú konať diskusie a prednášky, premietať krátke animované filmy. Na festivale radi privítame rodiny s deťmi, pre ktoré máme pripravený bohatý program zahŕňajúci bábkové divadlá, dielničky, workshopy, autorské čítanie. Ukážeme im krásy umeleckého sveta. Jedinečnosť umeleckého zážitku poskytneme aj deťom z detských domovov a komunitných centier.


Podstatnou časťou bude výstava výtvarníkov, kde budete môcť celý čas obdivovať ich maľby, fotografie či sochy. Festival Tehláreň je situovaný do jedinečných priestorov starej opravovne autobusov v Liptovskom Mikuláši. Jeho cieľom je už od roku 2018 ponúknuť a sprístupniť publiku každého veku umenie z rôznych sfér, a zároveň podporovať začínajúce slovenské talenty. 


Tehláreň sa prvýkrát konala v roku 2018, od vtedy na nej vystavovalo dokopy približne 90 mladých umelcov a navštívilo ju vyše 1000 návštevníkov. V rámci sprievodného programu sa festivalu zúčastnili osobnosti ako fotografka a pedagogička Olja Triaška Stefavović, kurátor Nitrianskej galérie Omar Mirza, platforma Stojíme pri kultúre, Zuzana Čaputová ako hosťka diskusie k filmu Pezinská skládka, tvorkyne študentského časopisu Hmota, premietali sme muzikál Stabat Mater Dolorosa punk/performatívneho dua Siksa (PL). V hudobnej časti programu vystúpili Michal Kaščák s kapelou VBPS, kapela Ton Tron z Brna, kapela Sushicide, Dj-ské duo Cereal rave alebo hudobníčka Pavla Bastl (CZ). Každý rok je súčasťou programu prezentácia PechaKucha.


Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Cear Collective
Fotografie
Podobné podujatia
Žiadny obrázok
Overené podujatieSlovak Food Truck Fest 2021
Svätoplukovo námestie, Nitra
Žiadny obrázok
Overené podujatieMagnetic Festival 2021
Incheba Expo Aréna, Bratislava
Žiadny obrázok
Overené podujatieVitaj jeseň
Point40, Dunajská Lužná
KarpatyRun
Overené podujatieKarpatyRun
Malokarpatské námestie, Bratislava