The Ills, Elections in the Deaftown

Podujatie Žilina

The Ills, Elections in the Deaftown / Stanica

Dve gitary, basa, bicie a žiadny spev. The Ills si potrpia na hutný a hlučný sound, vycibrený vzájomne sa dopĺňajúcimi gitarovými vyhrávkami a podmanivými basovými linkami. The Ills sú síce zaraďovaní do post-rockovej škatuľky, no v ich inštrumentálnych skladbách nájdete aj prvky shoegazu, math-rocku či progrocku. V poradí štvrtý album Ornamental or Mental, ktorý vydali v roku 2016, posunul kapelu minimálne o triedu vyššie. Zožali množstvo pochvál na domácej aj medzinárodnej scéne, zahrali si na prestížnom festivale Iceland Airwaves v Reykjaviku a čoskoro ich čaká vystúpenie na najväčšom showcaseovom festivale Eurosonic v Holandsku.

Elections In The Deaftown, pätica chalanov z Považskej Bystrice a okolia, začali ako jednoduchá tanečná indie gitarovka, postupne však do svojej tvorby začali vnášať vplyvy iných štýlov ako sú postpunk či shoegaze. Na podkladoch poctivých basových liniek a špinavého zvuku vytvárajú melancholické piesne ozvláštnené skreslenými gitarami a klávesovými plochami.

Vstupné: 6,00 / 4,00 € (dospelí / študenti)
Predpredaj spustíme čoskoro.

Miesto konania podujatia: Stanica Žilina-Záriečie, Závodská cesta 3, Žilina
Dátum začiatku podujatia: 20. Januára 2017 20:00
Dátum ukončenia podujatia: 20. Januára 2017 23:00
Pravdepodobné súradnice: 49.2184N 18.731E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia The Ills, Elections in the Deaftown / Stanica

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia