The Legits Blast Online 2020

Podujatie Banská Bystrica

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Festivaly, Kultúra, Tanečné zábavy a plesy
Web podujatia:
thelegitsblast.com/
Web organizátora:
www.tlb.sk
Ďalšie podujatia v meste Banská Bystrica
Podrobnejšie informácie: rika.gilianova@thelegits.com

Obľúbené banskobystrické kultúrno-umelecké podujatie sa z dôvodu pandémie v lete nekonalo. Organizátori boli nútení zrušiť aj plánovanú jesennú edíciu v Miami. Keďže chcú zachovať kontinuitu a tradíciu medzinárodného hudobno-tanečného festivalu The Legits Blast, svojim fanúšikom sa prihovoria za prísnych hygienických opatrení v novembri. Jednotlivé koncepty si budete aj vy môcť vychutnať z pohodlia domova.

Usporiadatelia premysleli priebeh podujatia do posledného detailu. Jeden z organizátorov Miro Križan približuje túto novinku slovami:

 ,,Súčasná situácia neumožňuje konanie fyzických kultúrnych podujatí, preto prinášame zaujímavý online koncept festivalu. Už na začiatku októbra sme odštartovali kvalifikáciu pre tanečníkov z celého sveta, ktorí sa pobijú o titul šampióna. Naším fanúšikom tak prinesieme po prvýkrát virtuálnu festivalovú verziu, ktorá bude dostupná prostredníctvom živého vysielania cez internet.“

Pomyselné festivalové brány sa otvoria vo štvrtok, 5. novembra na www.tlb.sk. Diváci sa môžu tešiť nielen na koncerty, tanečné workshopy či online párty, na ktorú sa budete môcť pripojiť a zatancovať si na hudbu až šiestich svetových DJ-ov. Súčasťou bude aj najatraktívnejšia časť festivalu – tanečné súboje štýlu Breaking v piatich kategóriách. Bohatý štvordňový program vyvrcholí v nedeľu, a to skupinovými tanečnými bitkami krajín.

,,Online verzia tanečných battlov sa stala za posledné mesiace veľmi populárnou, nakoľko je to jedna z mála ciest, ktorou sa môžu tanečníci v týchto ťažkých časoch uberať. Registrácia tanečníkov ukončili dnes. K včerajšiemu večeru sme mali úspešne registrovaných viac než 900 tanečníkov zo 76 krajín,“

uvádza Miro Križan.

Neodmysliteľnou súčasťou festivalu sa stal aj projekt Mladí sú budúcnosť –Youthisthe Future, ktorý bude aj v tomto roku realizovaný vďaka finančnej podpore Vyšehradského fondu. Projekt je zameraný na vzdelávanie detí a mládeže v oblasti umenia a kultúry.

,,Nielen pre deti zo susedných krajín, ale pre mládež z celého sveta sme opäť pripravili pestrý program. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú máme voči našim mladým fanúšikom a chceme im byť blízki aj počas týchto neľahkých časov. Okrem toho myslíme aj na lokálnych i svetových umelcov, ktorí trpia počas koronakrízy nedostatkom práce a financií. Rovnako trpí celá kultúra a umenie. My urobíme všetko pre to, aby sme prispeli aspoň malou čiastkou k podpore kultúry a umenia,“ 

dodáva hlavný organizátor.

The Legits Blast Online 2020 finančne podporuje Fond na podporu umenia, Mesto Banská Bystrica, Oblastná organizácia pre cestovný ruch, Orange a Motor-Car.  Pre viac informácií sledujte The Legits Blast Instagram a Facebook: @thelegitsblast #thelegitsblastonline.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: The Legits Blast
Fotografie
Podobné podujatia
One Way Fest
Overené podujatieOne Way Fest
Park pod pamätníkom SNP, Banská Bystrica
One Way Fest
Overené podujatieOne Way Fest
Park pod pamätníkom SNP, Banská Bystrica
Nezabudnuté remeslá
Overené podujatieNezabudnuté remeslá
Starý zámok, Banská Štiavnica
Brezno spieva a tancuje
Brezno spieva a tancuje
Námestie gen. M.R. Štefánika, Brezno
Žiadny obrázok
Overené podujatieFestival Stredovek.sk
Bzovík opevnený kláštor, Bzovík