TICHÁ NOC, TMAVÁ NOC

Podujatie Zvolen

TICHÁ NOC, TMAVÁ NOC

Autorská imerzná inscenácia TICHÁ NOC, TMAVÁ NOC je napísaná priamo pre umelecký súbor Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene pri príležitosti Roku slovenského divadla 2020. Scenár vychádza z dobových dokumentov, pamätí, korešpondencií, denníkov a filmov, ktoré sa viažu k týmto dramatickým udalostiam. V rámci prepojenia s Rokom slovenského divadla 2020 zachytáva aj unikátnu úlohu umelcov – hercov, cirkusantov, filmárov, hudobníkov počas SNP. Diváci budú mať možnosť úplne sa ponoriť do paralelnej reality vybudovanej v málo známych priestoroch divadla a nájsť si vlastnú cestu príbehom, ktorý ich zavedie do chaotického leta a jesene roku 1944 vo Zvolene, v Banskej Bystrici a okolí.

Inscenácia sa odohráva mimo javiska, v rôznych alternatívnych priestoroch DJGT. Divákom odporúčame pohodlnú obuv, nakoľko princípom imerzného divadla je presúvanie sa priestormi za zvolenou dejovou líniou. Kapacita je obmedzená na 70 divákov.

Réžia: Ivo Kristián Kubák

Predaj vstupeniek: 045/5551226
vstupenky@djgt.sk
viac info: www.djgt.sk

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Mafiánske historky
Overené podujatieMafiánske historky
DK Zrkadlový háj, Bratislava
Umenie vraždy
Overené podujatieUmenie vraždy
DK Zrkadlový háj, Bratislava