TRIBUTE to FREEDOM - POCTA SLOBODE

Podujatie Bratislava

TRIBUTE to FREEDOM - POCTA SLOBODE

Podujatie TRIBUTE TO FREEDOM -Pocta slobode,koncert na hrade Devín, je už od roku 2009 neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho a spoločenského diania v Bratislave, s presahom na celé Slovensko.

Už samotné miesto koncertu - Hrad Devín je jedným z najimpozantnejších historických miest strednej Európy.
Táto mohutná dominanta je nielen symbolom základov slovenskej histórie, ale svojím významom siaha až do celoeurópskych súvislostí. Už v dávnoveku tu sídlili Kelti, po nich prišli Rimania a od 8. storočia to je jeden z najvýznamnejších slovanských hradov. Po skončení 2. svetovej vojny priamo pod ním prebiehala železná opona... Devín je v tejto oblasti symbolom pre celú krajinu a postupne sa stáva pamätným miestom pre všetkých demokraticky zmýšľajúcich občanov Slovenska. Účinkujúcimi na tohtoročnom 13. ročníku festivalového koncertu, budú významné umelkyne slovenskej a českej hudobnej scény so svojimi skupinami : – JANA KIRSCHNER významná slovenská speváčka, skladateľka a viacnásobná držiteľka hudobných ocenení z oblasti viacerých hudobných žánrov. -LENKA FILIPOVÁ, významná česká spevácka diva, šansoniérka, gitaristka, skladateľka a textárka. -ANETA LANGEROVÁ česká speváčka. V roku 2004 sa stala prvým víťazom súťaže Česko hľadá SuperStar a hneď od vydania svojho prvého albumu je z nej veľmi úspešná komplexná muzikantka. -túto trojicu významných a úspešných speváčok doplní talentovaná speváčka MILA MEDVEDOVSKAYA, ktorá nám nielen predstaví ukrajinskú hudobnú scénu, ale prostredníctvom nej aktuálne zložíme hold slobode.

18:30

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
LP
Overené podujatieLP
NTC Aréna, Bratislava
Wardruna Europe Tour
Overené podujatieWardruna Europe Tour
Hrad Devín, Bratislava