Tribute to Freedom – Pocta Slobode

Podujatie Bratislava

Tribute to Freedom – Pocta Slobode

Podujatie TRIBUTE TO FREEDOM – POCTA SLOBODE, koncert na hrade Devín, je už od roku 2009 neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho a spoločenského diania v Bratislave, s presahom na celé Slovensko.
Už samotné miesto konania koncertu - Hrad Devín - je jedným z najimpozantnejších
historických miest strednej Európy. Táto mohutná dominanta je nielen symbolom základov slovenskej histórie, ale svojím významom siaha až do celoeurópskych súvislostí. Už v dávnoveku tu sídlili Kelti, po nich prišli Rimania a od 8. storočia to je jeden z najvýznamnejších slovanských hradov.
Po skončení 2. svetovej vojny bola priamo pod jeho bralom tzv. „železná opona“...
Devín je v preto symbolom pre celú krajinu a postupne sa stáva pamätným miestom pre všetkých demokraticky zmýšľajúcich občanov Slovenska.

Účinkujúcimi na tohtoročnom 11. ročníku festivalového koncertu budú významní umelci českej a slovenskej hudobnej scény: mimoriadne úspešný český spevák TOMÁŠ KLUS so svojou skupinou, dnes jedna z najúspešnejších slovenských speváčok SIMA MARTAUSOVÁ so svojou skupinou, legenda českej folkovej scény VLASTA REDL so svojou skupinou a ĽH EKONÓM a ROZKAZOVAČI Z OČOVEJ, ktorí svojou tvorbou prinesú návštevníkom mimoriadny umelecký zážitok.

Súčasťou podujatia bude aj “Pocta slobode – výstava k 30. výročiu pádu železnej opony”.

Podujatie sa uskutoční pod záštitou Juraja Drobu, predsedu Bratislavského samosprávneho kraja a Matúša Valla, primátora hlavného mesta SR Bratislavy.

Lístky sú v predaji v sieti Ticketportal. Cena vstupenky je 9,- €

Piatok 16. augusta 2019 o 18:30 – 22:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
RYTMUS v Clube Hron
RYTMUS v Clube Hron
Club Hron, Bratislava
Gypsy Čáve / Bratislava
Overené podujatieGypsy Čáve / Bratislava
Ateliér Babylon, Bratislava
RYTMUS v Clube Hron
RYTMUS v Clube Hron
Club Hron, Bratislava
Gypsy Čáve / Bratislava
Overené podujatieGypsy Čáve / Bratislava
Ateliér Babylon, Bratislava