Trilobeat Tour 2022

Podujatie Banská Bystrica

Trilobeat Tour 2022

Inštrumentálna kapela Trilobeat vydáva začiatkom mája nový album a v rámci klubového turné sa zastaví aj v Záhrade.

Trilobeat je hudobný projekt, ktorý prináša čerstvý prístup k modernej inštrumentálnej hudbe. Žánrovo vzpierajúce sa klavírne kompozície Jakuba Mikulu dopĺňa netradičné využitie priečnej flauty a vokálu Kataríny Mikulovej. Dynamickú rytmiku kapely tvoria na basgitare Norbert Neuschl a na bicích Marek Sasko. Ich tvorba zaujala nadšencov alternatívnej hudby, prog-rocku alebo nu-jazzu. Trilobeat vystúpil aj na viacerých festivaloch, ako napríklad Slovenské alternatívne leto, Pohoda on the Ground, Kremnická jazzda, či Beseda u Bigbítu.

Druhý štúdiový album s názvom „Zánikový horizont“, vychádza pod hlavičkou vydavateľstva Hevhetia. Ide o koncepčný album, na ktorom sa striedajú melancholické klavírne balady, tvrdé gitarové riffy, ale aj experimentálne ambientné pasáže. Kapela na ňom spolupracovala s viacerými svetovými hudobníkmi – s Davidom Kollarom, Adamom Holzmanom, Vladimírom Miklášom, či basgitaristom Michalom Šelepom.

V kombinácii s repertoárom z ich debutového albumu Trilobeat (2019) vzniká veľmi pestrý koncertný program, ktorý poteší každého milovníka originálnej inštrumentálnej hudby.

19:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
PIL C - ODSÚDENÍ NA ÚSPECH 2022
Overené podujatiePIL C - ODSÚDENÍ NA ÚSPECH 2022
Ministry of Fun, Banská Bystrica
Muzička
Overené podujatieMuzička
NA NÁDVORÍ , Banská Bystrica