Turnianske rytierske slávnosti 28. máj 2016, IV. ročník

Podujatie Turňa nad Bodvou

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Kultúra, Podujatia pre deti, Zvyky a tradície
Ďalšie podujatia v meste Turňa nad Bodvou
Podrobnejšie informácie: Turnianske rytierske slávnosti 28. mája 2016 IV. ročník
Roku Pána 2016 dňa 28.mája sa uskutoční už v poradí štvrtý ročník rytierskych slávností na lúke pod Turnianskym hradom pri Reštaurácii pod hradom kde znova môžte zazrieť udatných rytierov v plnej zbroji, krásne tanečnice, ktoré Vás očaria svojím šarmom a pôvabom, odvážnych mušketierov bojujúcich za česť dámy svojho srdca, naše pozvanie prijal aj šašo aby pobavil všetkých prítomných, nebude samozrejme chýbať ani majster čierneho prachu čo predvedie ako to voľakedy strieľalo a riadne dunelo. Pre spríjemnenie zábavy a dobrej nálady sa postarajú igrici z dolnej zeme až z Debrecéna známi Hollóének Hungarica, to sú tí čo vedia svoje nástroje muzikálne ovládať.
Na večer je zvestované, že so zlou bosorkou sa bude boží súd konať kde je pozvaný sám veľký majster v tortúre to zdatný Staticus z Turca. Po urputnom konaní so zlou čarodejnicou nám turnaj predvedú s ohňom a mečom rytieri z ďalekej Morávie. Po tom už k tancu sa pridajú orientálne devy a na záver bude prekvapenie v znamení ohňov a plameňov.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Mária Donthová
Fotografie
Podobné podujatia
Košické leto 2020
Košické leto 2020
Mestský park, Košice
Paci Pac a kamaráti
Paci Pac a kamaráti
Historická radnica, Košice
Cassovia folkfest
Overené podujatieCassovia folkfest
Hlavná, Košice, Košice
ČACHTICKÁ PANI
Overené podujatieČACHTICKÁ PANI
Spoločenský pavilón, Košice, Košice