TV Smith, Princovia

Podujatie Bratislava

TV Smith, Princovia

Punkoví speváci nevedia spievať? Čo je to za hlúposť? Punkový trubadúr a gitarový bard, ktorý obráža so svojou akustickou gitarou celý svet, vás presvedčí o opaku. Tvár kultových The Adverts a pesničkár s charizmatickým hlasom - TV Smith 31. augusta v Randal Clube.
Ako „znudení tínedžeri" založili Tim Smith a Gaye Black punkovú kapelu The Adverts. Milostný pár a neskôr manželia nahrali síce iba dva albumy, ale to stačilo, aby sa z kapely stala legenda. Novými nápadmi aj prístupom sa vymykali z punk rockového priemeru. Najmä pieseň Gary Gilmore's Eyes, ktorá rozpráva príbeh o masovom vrahovi, má neskutočne mrazivú atmosféru. Skupina sa potom rozpadla, Tim prijal prezývku TV Smith a začal pendlovať medzi ďalšími kapelami. Od roku 1979 išiel na sólovú dráhu, ktorá trvá až do dnešných dní. Debutoval albumom Channel Five a už vtedy striedavo vystupoval s kapelou i sólovo s akustickou gitarou, väčšinou tak robil mimo Veľkej Británie. Na svojom konte má celkovo deväť albumov, ten najlepší nahral s nemeckou partičkou Die Toten Hosen pod názvom Useless. Z tejto zmesi skoncentrovanej melódie a punkovej energie zahrá 31. augusta v bratislavskom Randal Clube, do ktorého zavíta už po tretí krát. Je nám veľkou cťou opäť privítať legendárneho pesničkára, „punkového Boba Dylana", o ktorom nakrútilo BBC celovečerný dokument, tvorcu tých najznámejších punkových hymien.
Predkapela Princovia vo svojej tvorbe tiež načerpáva inšpiráciu v punk rocku 77. Do klubu si odskočia zo štúdia, kde teraz nahrávajú nové piesne, ktoré naživo predstavia po prvýkrát.

Miesto konania podujatia: Randal Club - live&wild rock'n'roll music club, Karpatská 2, Bratislava
Dátum začiatku podujatia: 31. Augusta 2017 20:00
Dátum ukončenia podujatia: 1. Septembra 2017 04:00
Pravdepodobné súradnice: 48.1569N 17.1137E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia TV Smith, Princovia

Meno organizátora: Randal Club - live&wild rock'n'roll music club
Fotografie
Podobné podujatia
LARA FABIAN
LARA FABIAN
AXA aréna NTC Bratislava, Bratislava
Jazzové Vianoce
Overené podujatieJazzové Vianoce
Café di Praga, Bratislava
BÍLÉ VÁNOCE LUCIE BÍLÉ II.
BÍLÉ VÁNOCE LUCIE BÍLÉ II.
AXA aréna NTC Bratislava, Bratislava
Vianoce   s   Hájenkou
Overené podujatieVianoce s Hájenkou
DK Zrkadlový háj, Bratislava
Vianočný koncert La Gioia
Vianočný koncert La Gioia
Dom odborov - ISTROPOLIS, Bratislava