Varga - premietanie a beseda

Podujatie Modra

Varga - premietanie a beseda

Premietanie filmu o Mariánovi Vargovi za účasti režisérky a scenáristky Soni Maletz a spoluscenáristu Vladimíra Nosáľa.

Vstupné: 4€

Filmový portrét legendy slovenskej hudobnej scény sleduje Mariána Vargu na sklonku života. Veľkého introverta a náruživého fajčiara točila režisérka Soňa Maletz počas jeho posledných koncertov, na ktorých pomaly začal strácať dych.

Na sklonku života, s vedomím blížiaceho sa konca – takto Mariána Vargu, ikonickú postavu slovenského bigbítu, osobne spoznáva a nakrúca mladá režisérka Soňa Maletzová, ktorá skicuje portrét umelca ako starého muža. „Sme tu len na chvíľku, náhodou,“ hovorí nekompromisný Camusov obdivovateľ, poťahujúc si z neodmysliteľnej cigary. Nejaký čas ich skúša nahradiť elektronickými cigaretami, keď sa však dozvedá o svojej diagnóze a vyhliadky sú nepriaznivé, lekári mu už ani nedohovárajú. Film prostredníctvom dômyselného strihu archívnych záznamov kondenzuje dekády Vargovho života a kariéry do hudobných čísel, v ktorých jedna skladba zaznieva v interpretáciách z rôznych období. Viditeľne sa mení jeho telesná schránka, azda aj hráčsky štýl a temperament. Kdesi pod tým však Varga ostáva vzácne nemenný, umelecky aj ľudsky konzistentný.

Miesto konania podujatia: Kino MIER Modra, Kalinčiakova 4, Modra
Dátum začiatku podujatia: 10. Januára 2018 19:00
Dátum ukončenia podujatia: 10. Januára 2018 22:00
Pravdepodobné súradnice: 48.3343N 17.3036E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Varga - premietanie a beseda

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Kino MIER Modra
Fotografie
Podobné podujatia