Kam na výlet: Včelí raj - Kokava nad Rimavicou

48.546026 N 19.818714 E, zobraziť najkratšiu trasu
+421 948 343 289

Včelí kRaj – edukačné centrum sa nachádza v blízkosti obce Kokava nad Rimavicou v okrese Poltár s výhodnou dostupnosťou vlakom, autobusom aj autom. Tichá a čistá dolina Liešnica je časť Kokavy nad Rimavicou, do ktorej sa prichádza z miestnej časti Vlkovo. Projekt Včelí kRaj vznikol v roku 2013 ako projekt občianskeho združenia kRaj. Cieľom projektu je poukazovať na význam a dôležitosť včelárenia a opeľovania krajiny.


Projekt sa v roku 2013 stal Dobrovoľníckym projektom roka 2013.

Vzdelávacia centrum Včelí kRaj vám prináša jedinečnú možnosť bezprostredne nahliadnuť na život včiel a včelára. Šikovní ľudia vytvorili edukačnú včelnicu, ktorá slúži na vzdelávanie škôl a verejnosti o živote tohto pre človeka a prírodu dôležitého opeľovača.  Návštevníci majú príležitosť nazrieť do úľa a sledovať dianie v úli bez toho, aby sa museli obávať uštipnutia. Pripravené sú včelárske celotelové kombinézy pre žiakov, ale aj dospelých.
Po ukončení  pozorovania sú pripravené  tvorivé  dielne, počas ktorých si deti môžu vyrobiť farebnú sviečku z medzistienky, namaľovať  pohľadnicu,  vytvoriť  včelí šilt, medové mydlo,  alebo  domček  pre  čmeliakov  alebo včielky samotárky.

Pre záujemcov o začiatok včelárenia sú organizované víkendové kurzy, počas ktorých sa oboznámia so základmi chovu včiel.
Podeľte sa o zážitky
Fotografie - tip na výlet