Vec x Valihora

Podujatie Bratislava

Vec x Valihora @KC Dunaj~

Dva hudobné fenomény na jednom pódiu! Veterán hip-hopu, raper, DJ a beatmaker Vec a uznávaný bubeník Martin Valihora opäť spoja svoje muzikantské sily. V ich podaní nás čaká vystúpenie, na ktorom budú mať svoje miesto improvizácia a freestyle. Ich krátky koncert bude sprevádzať dvorný spevák Škrupo. O afterpárty sa postarajú DJ Spin a DJ SPNK.

Vec
alebo Branči Kováč patrí k špičke hip-hopovej scény na Slovensku a v Česku. Rapuje mu to už roky, jeho albumy poznajú fanúšikovia naspamäť spredu aj odzadu. Naposledy vydal platňu Stereo Farbo Slepo, ktorú na Radio Head Awards vymenil za sošku. Vec je však aj skúsený DJ, má na konte tiež víťazstvo na česko-slovenskom šampionáte v DJ-ingu a účasť na svetovom finále.

Martin Valihora
je znamenitý bubeník, ktorý sa uplatnil aj na medzinárodnej scéne a strihol si spolupráce s viacerými muzikantmi svetovej triedy. Martin, ktorý pochádza z hudobníckej rodiny, vyštudoval bicie a perkusie na bratislavskom konzervatóriu, svoj talent si cibril aj na prestížnej Berklee College of Music. Spolupracoval s domácimi Collegium Musicum, Fermata či Prúdy, zo zahraničných spoluprác je najznámejšie jeho spojenie s Hiromi Uehara. Valihora je pevnou súčasťou Projektu Hrana.

Škrupo
je spevák a DJ, ktorého uvidíte na pódiu po boku Veca. Na scéne sa pohybuje už poriadne dlho, hral na množstve žúrov, vystupuje vo viacerých kapelách, a zároveň aj ako sólo hudobník a moderátor v radioshow Príjmi cveng.

DJ Spin
je súčasťou DJskej formácie Club Crushers, ktorá valcuje kluby zmesou hip-hop, RnB, funk aj house. V minulosti vyhral prestížnu DJskú súťaž “2012”. Počas svojho pôsobenia hral v takmer všetkých najväčších kluboch na Slovensku, v Česku a Rakúsku.

DJ SPNK
sa venuje DJingu, turntablismu aj urban culture. Spolupracoval s viacerými hudobníkmi, prsty má aj v albume Špinavý poet Boy Wondera. Od Spanka môžeme čakať pestrú zmes hip-hopu, funky alebo soulu.

30. 9. (piatok)
Štart: 21:00 hod.
Vstup: 7€

Partneri: Radio_FM, Doba Magazín, 90bpm.sk, CITYLIFE.SK, kamdomesta, Interez, Príjmi #cveng, Music-zone.eu, Bombing, MUSIC4U.SK, Dobré noviny, in.ba, Kultúra v Bratislave

Miesto konania podujatia: KC Dunaj, Nedbalova 3, Bratislava
Dátum začiatku podujatia: 30. Septembra 2016 21:00
Dátum ukončenia podujatia: 1. Októbra 2016 04:00
Pravdepodobné súradnice: 48.1452N 17.1102E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Vec x Valihora @KC Dunaj~

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia