Veľká noc na Trenčianskom hrade 2019

Podujatie Trenčín

Veľká noc na Trenčianskom hrade 2019

Milí návštevníci,

blížia sa najväčšie sviatky jari, ktoré ľudí oslovujú nielen svojím duchovným rozmerom, ale pre mnohých sú to dni plné stretávania, tradícií, dobrého jedla a pitia, alebo i cestovania. Trenčianske múzeum v Trenčíne pre Vás pri tejto príležitosti pripravilo štyri špeciálne dni „veľkonočného týždňa“.

Papierový piatok (19.4.), ktorý Vám ponúkne tvorivé dielničky pre deti s autorom papierových modelov prezentovaných na výstave Papierová história v Kasárni Trenčianskeho hradu.

Drotárska sobota (20.4.), kedy bude šikovným detičkám v rámci dielničiek k dispozícii umelecký drotár, kurátor výstavy Svet drôtu a opäť aj dielnička pre záujemcov o papierové modelárstvo.

Maľovaná nedeľa (21.4.) a Hudobný pondelok (22.4.), v priebehu ktorých spríjemnia návštevníkom pobyt na Trenčianskom hrade „potulní muzikanti“ a ich dobová folková hudba, aj deťmi obľúbené maľovanie na tvár.

Počas všetkých štyroch dní bude prebiehať v areáli hradu „vajíčková pátračka“ – hra pre malých pátračov a ich rodičov, kde budú deti hľadať 6 rozkotúľaných veľkonočných kraslíc. Pre každého úspešného detektíva máme prichystanú drobnú sladkú odmenu! K doladeniu tej správnej sviatočnej atmosféry pomôže aj „minivýstavka “ "Kraslice z police“, kraslíc z depozitu Trenčianskeho múzea, zdobených napr. technikou oblepovania dužinou špeciálneho druhu močiarnej trávy, vyškrabovaním alebo batikovaním. 

Príďte k nám stráviť chvíle odpočinku a príjemnej zábavy.  

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
OTVORENÉ MANŽELSTVO
Overené podujatieOTVORENÉ MANŽELSTVO
Divadelná sála, Posádkový klub (Dom armády), Trenčín, Trenčín
OTVORENÉ MANŽELSTVO
Overené podujatieOTVORENÉ MANŽELSTVO
Divadelná sála, Posádkový klub (Dom armády), Trenčín, Trenčín
Mafiánske historky 2 - Csabova pomsta
Overené podujatieMafiánske historky 2 - Csabova pomsta
Mestský Kultúrny Dom, Dubnica nad Váhom
Žiadny obrázok
Overené podujatiePyžamo pre šiestich
Dom kultúry, Prievidza
Koncert Horkýže Slíže
Overené podujatieKoncert Horkýže Slíže
Peterská Bašta, Svatopeterská 85, Hlohovec