Veľkonočný hrad Modrý Kameň

Podujatie Modrý Kameň

Veľkonočný hrad Modrý Kameň

V dňoch 18. apríla – 22. apríla 2019 od 9:00 hod. do 17:00 hod. sa na hrade Modrý Kameň uskutoční veľkonočné podujatie s názvom Veľkonočný hrad Modrý Kameň.
Prehliadka expozícií múzea bude obohatená o tému veľkonočného obdobia a zvykov, ktoré k tomuto sviatku patria.
Každoročne náš hrad rozkvitne vďaka kvetinovým dekoráciam zo SOŠ Želovce. V programe pre najmenších Veľkonočná pátračka budú deti musieť pátrať po stratených krasliciach a zajačích kamarátoch.
Na bielu sobotu 20. apríla sme pripravili Veľkonočný trh plný lokálnych remeslníkov a výrobcov. Vyvrcholením tohto dňa bude o 16:00 hod. módna prehliadka krojov Novohradu a Hontu s názvom Krojovaná paráda. Prehliadku sme pripravili v spolupráci s Hontiansko – Ipeľským osvetovým strediskom. Komentovať ju bude a viac o krojoch nám porozpráva etnologička M. Škodová.
V barokovej sieni môžete navštíviť výstavu s názvom Literárne tradície regiónu Veľký Krtíš. Na koniec prehliadky vás čaká Jarné tvorenie. Počas všetkých dní budete môcť pliesť korbáče, zdobiť kraslice rôznymi technikami, vyrábať bábky a hračky na tému Veľkej noci.
V parku sa budete môcť povoziť na šliapacích kárach Berg.

Viac informácií na www.snm.sk, prípadne telefonicky na 0918 999 609, 047/24 54 100.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia