Vernisáž výstavy - Martin Hreha

Podujatie Bratislava

Vernisáž výstavy - Martin Hreha

Martin Hreha
Vernisáž: 15. 11. 2017 o 19h
Výstava potrvá od 16. 11. do 15. 12. 2017
Kurátorka: Barbora Komarová
----------------------------------------

Výsledkom prvej otvorenej výzvy galérie abc so zameraním na maľbu je samostatná výstava mladého výtvarníka Martina Hrehu (1991, Vranov nad Topľou), ktorý minulý rok ukončil štúdium na Fakulte umení Technickej univerzity v Košiciach v Ateliéri slobodnej kreativity 3D pod vedením Juraja Bartusza.
Hoci študoval priestorovú tvorbu, po študijnom pobyte v Brne sa Martin začal naplno venovať maľbe a jej skúmaniu. Nie je pre neho dôležitý obsah v zmysle rozvíjania určitého naratívu na obrazovej ploche, zaujíma ho skôr samotný proces maľovania vo forme istej kontemplácie či sústredenia sa na ťahy štetca a na hromadenie jednotlivých vrstiev tušu na papieri. Na základe subjektívne zvolenej schémy či postupu a bez externej pomoci autor nanáša pásy, ktoré sa na niektorých miestach prekrývajú, a tak vytvárajú tmavé plochy, inde sa zas len jemne dotýkajú. Rukodielne opakovanie rovnakých čiar, neustála repetícia ich tvorenia, privádza Martina k skúmaniu možností maliarskeho prejavu.
Na výstave v abc Martin Hreha predstavuje dve série, na prvý pohľad odlišné, farebne protikladné. V jednej z nich pracuje len s čiernym tušom, čo mu dovoľuje naplno sa sústrediť na priebeh maľovania a vlastnosti danej techniky. Aj iné jeho práce sú čisto monochrómne, respektíve je jeho paleta obmedzená len na pár primárnych farieb, ktoré si vyberá na základe vlastných preferencií. Taktiež sú tu prezentované aj slepotlače, kde sú v hmote bieleho papiera čiary priamo otlačené, alebo ich autor dotvára želatínovou maľbou.

----------------------------------------
art / books / coffee
Baštová 6B
811 03 Bratislava
www.artbookscoffee.sk
otváracia doba: pondelok – piatok 12h – 18h

Miesto konania podujatia: ART BOOKS COFFEE, Baštová 6/B, Bratislava
Dátum začiatku podujatia: 15. Novembra 2017 19:00
Dátum ukončenia podujatia: 15. Novembra 2017 22:00
Pravdepodobné súradnice: 48.1449N 17.1059E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Vernisáž výstavy - Martin Hreha

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: ART BOOKS COFFEE
Fotografie
Podobné podujatia