Vernisáž výstavy Korene a krídla - Vladimír Michalko

Podujatie Košice

Vernisáž výstavy Korene a krídla - Vladimír Michalko

KORENE A KRÍDLA

Pozývame Vás na výstavu „Korene a krídla", ktorej vernisáž sme naplánovali na 2. februára 2017 o 18.00 v Kasárňach Kulturpark v budove Alfa.

V súčasnosti pri svojej práci využíva prvky tradičnej ľudovej kultúry stále viac tvorivých ľudí. Pritom sa medzi nich radí aj veľa mladých kreatívcov, autorov módnych kolekcií, dizajnérov a rôznych umelcov. Folklór zažíva nové obdobie, ktoré môže pripomínať aj akési vzkriesenie. O to zaujímavejšie je sledovať ako rôznorodo je možné pracovať s pôvodnou výšivkou či piesňou. Práve časť takejto práce budete môcť vzhliadnuť na výstave pod názvom Korene a krídla.

Na otvorení okrem samotnej výstavy uvidíte: prehliadku produktov FakeFolk, Hopahopa, Folklórne veci, ale aj členov FS Hornád a sólistov tanečníkov Alfreda Linckeho, Lindu Luptákovú, Mareka Sabola a ďalších účinkujúcich.

Moderárorkou večera bude Gabika Krestián Kuchárová.

Súčasťou výstavy budú projekcie autorov: FakeFolk, Retro Bijou, Hopahopa, Folklór.sk, Folklórne veci, Zuzajdina dielnička, Margetka, Banda, CreDance, Archív ľudovej kultúry, Klub milovníkov folklóru a ďalších.

Tešíme sa na Vás.

Miesto konania podujatia: K13 - Košické kultúrne centrá, Kukučínova 2, Košice
Dátum začiatku podujatia: 2. Februára 2017 18:00
Dátum ukončenia podujatia: 2. Februára 2017 21:00
Pravdepodobné súradnice: 48.7195N 21.2541E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Vernisáž výstavy Korene a krídla - Vladimír Michalko

Fotografie
Podobné podujatia