Video workshop pre začiatočníkov

Podujatie Bratislava

Video workshop pre začiatočníkov

AKO NATOČIŤ KVALITNÉ VIDEO FOTOAPARÁTOM?
Fotoaparáty už dávno neslúžia len na fotenie. Umožňujú Vám tiež natáčať kvalitné video! Prinášame Vám jedinečný workshop zameraný na tvorbu videí pomocou digitálnej zrkadlovky či mirrorless fotoaparátu – od natáčania až po základy strihu videa. Naučíme Vás, ako nastaviť fotoaparát i ako si poradiť so zvukom.

Podrobný obsah kurzu:
1. Voľba fotoaparátu, objektívov a ďalšieho príslušenstva pre video. 2. Základné nastavenia pre video (snímková frekvencia, pravidlo 180° uzávierky, picture style, vyváženie bielej, doostrenie). 3. Základné princípy natáčania – expozícia ostrenie. 4. Ostatné technické parametre – ISO pri videu, crop faktor. 5. Nahrávanie zvuku (základné druhy mikrofónov, gain). 6. Možnosti stabilizácie obrazu. 7. Natáčanie interview. 8. Natáčanie ilustračných záberov. 9. Točenie z ruky. 10. Synchronizácia zvuku a obrazu na klapku. 11. Krátka ukážka postprodukcie. 12. Možnosti publikovania videa na youtube.

Na kurz si prineste:
- fotoaparát s nabitou batériou a miestom na karte - viacero objektívov, ak ich máte - statív, ak ho máte

Cena kurzu: 79 €

Kurz je vhodný pre absolventov Fotokurzu pre začiatočníkov, kurzu Portrét v prirodzenom svetle a pre stredne pokročilých fotografov.
Rozsah kurzu: 5 hodín (zahŕňa teoretickú i praktickú časť) Maximálne 8 účastníkov v skupine. Kurz lektoruje profesionálny fotograf a kameraman Richard Weber zo štúdia Zweng v Bratislave. Prihlásenie na kurz prebieha online cez formulár: https://www.kurzyfotografovania.sk/.../video-workshop.../ Je dobré mať vlastnú zrkadlovku (prípadne iný fotoaparát), ale na vyžiadanie vieme zapožičať aj našu zrkadlovku.

10:00 - 16:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Výstava EPILÓG alebo PROLÓG?
Overené podujatieVýstava EPILÓG alebo PROLÓG?
Slovenské banské múzeum - Uhoľná expozícia Handlová, Handlová
Fotokurz pre začiatočníkov v Spišskej Novej Vsi
Overené podujatieFotokurz pre začiatočníkov v Spišskej Novej Vsi
Ateliér Braňa Hanusa, Spišská Nová Ves