Víkend otvorených parkov a záhrad

Podujatie Bratislava

Víkend otvorených parkov a záhrad

Aj v tomto roku máte možnosť zapojiť Vašu záhradu, park, arborétum či inú zaujímavú zelenú plochu do medzinárodného podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad.
V podujatí sú vítané všetky parky a záhrady na Slovensku, ktoré sa môžu pochváliť niečím zaujímavým napr. kultúrno-historickým významom, príťažlivým dizajnom, netradičnou záhradnou architektúrou, ekologickým prístupom a citlivým využívaním, dendrologickými alebo botanickými zbierkami, zaujímavou históriou či príbehmi, ktoré sa k nim viažu. Zároveň radi privítame zapojenie sa ďalších zaujímavých či významných plôch zelene – ovocné sady, komunitné záhrady, námestia s historickou zeleňou, historické cintoríny, arboréta, historické stromoradia, botanické záhrady ale i školské záhrady či susedské dvory. Podujatie je otvorené pre verejné i súkromné parky a záhrady a iné hodnotné plochy zelene zo všetkých krajov Slovenska.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia