Viva Musica! festival 2021

Podujatie Bratislava

Viva Musica! festival 2021

Viva Musica! festival je už sedemnásť rokov neoddeliteľnou súčasťou leta v Bratislave a jeho hlavnú myšlienku možno charakterizovať slovami „klasika inak“. Klasická hudba je bezbariérová, má schopnosť spoločnosť kultivovať a robiť ľudí lepšími, preto sú jej prezentácia a popularizácia jednými z hlavných cieľov projektu. Festival vznikol v roku 2005 a od svojho prvého ročníka ponúka ľuďom to najlepšie z klasickej hudby formou príťažlivou pre všetkých. V rámci uplynulých ročníkov divákom priniesol viac ako 400 koncertov v podaní špičkových umelcov a hudobných zoskupení z celého sveta. Bratislavu na pozvanie festivalu navštívili také osobnosti ako John Malkovich, Philip Glass, Michael Nyman, Dmitry Hvorostovsky, Nigel Kennedy, Sarah Chang, Mari Samuelsen, Víkingur Ólafsson, Kronos Quartet, The King’s Singers, Ensemble intercontemporain a mnohí ďalší. V súčasnosti je Viva Musica! najväčším letným festivalom klasickej hudby na Slovensku a jeho obľúbenosť z roka na rok rastie.

PROGRAM
17.7. – AJNA MAROSZ & SOLAMENTE NATURALI 20.7. – PAVEL HAAS QUARTET 22.7. – HLBOKOMORSKÉ ROZPRÁVKY 23.7. – STANO PALÚCH: PREMENY 27.7. – ZÁMEČNÍKOVÁ & LAPŠANSKÝ 28.7. – KRISTÍNA SMETANOVÁ: RECITÁL (voľný vstup) 31.7. – VLADISLAV ŠARIŠSKÝ: AnieL 5.8. – BRŠLÍK & MATEJČÍK 7.8. – LETTERE AMOROSE 14.8. – JÁNOŠÍK (1921)

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Liquicity Bratislava 2021
Overené podujatieLiquicity Bratislava 2021
Refinery Gallery, Bratislava
KarpatyRun
Overené podujatieKarpatyRun
Malokarpatské námestie, Bratislava
Morbidfest 2021
Overené podujatieMorbidfest 2021
Majestic Music Club, Bratislava
Žiadny obrázok
Overené podujatieVitaj jeseň
Point40, Dunajská Lužná