VNV NATION COMPENDIUM EUROPE 20 YEARS ANNIVERSARY SHOWS

Podujatie Bratislava

VNV NATION COMPENDIUM EUROPE 20 YEARS ANNIVERSARY SHOWS

https://www.facebook.com/events/675524782589095/

http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/6121/vnv-nation--compendium-europe-20-years-anniversary-shows

VNV Nation: dvadsať rokov šperkujúc svoj prejav

Výnimočný zvuk Írskej v Nemecku pôsobiacej elektronickej formácie už dve dekády napĺňa kluby po celom svete. VNV Nation svoje narodeniny nestrávia zavretý v štúdiu, ale na stretnutiach s fanúšikmi po celej Európe. O tento mimoriadny okamžik ich existencie sa prídu VNV Nation podeliť aj so slovenským publikom, keď v rámci európskeho turné COMPENDIUM EUROPE 20 YEARS ANNIVERSARY SHOWS zavítajú 19. apríla do bratislavského Randal Clubu.

Elektronický projekt VNV Nation skoncipoval v roku 1990 Ronan Harris spoločne s Markom Jacksonom. Obaja hudobníci chceli efektívne prepojiť elektronické hymny so symfonickým sprievodom. Do tejto pestrej palety elektronických zvukov poschovávali vplyvy synthpopu, trendy súdobej tanečnej hudby, ale aj čriepky z okrajových žánrov ako EBM, rave či trance. Ich láska ku klubovému prostrediu sa odrazila v atmosférických nápevoch i v euforickej inštrumentácii.  Na začiatku kariéry bol Ronan Harris presvedčený, že sa mu podarí reflektovať budúci pop v tanečnej reminiscencii. Tento akt fungoval nielen ako pocta minulosti, ale aj ako fanfára zajtrajších dní. V deviatich štúdiových doskách VNV Nation možno počuť subtílnosť, lyrickosť, ale aj širokouhlý obraz elektronickej hudby. Ich metaforické texty sú plné vzrušenia i rozhorčenia, ktoré sa premietajú do katastrofických scenárov o konci sveta. Toto posolstvo je navrstvené syntetizátormi, sekvencermi a elektronickými bicími nástrojmi,  a to všetko v pochmúrnom a intenzívnom prístupe k tanečnej hudbe.

Dvadsať rokov existencie tohto výnimočného zoskupenia ubehlo ako voda a VNV Nation sú stále oporou tanečnej scény a aj naďalej okupujú tmavé zákutia klubov, do ktorých prinášajú energickú šou s kvalitnou zvukovou proporcionalitou.

Po koncerte v Randal Club-e nasleduje official Afterparty s DJ's Ralf & Stano, nenechajte si ujsť túto výnimočnú akciu!

 

WEB

http://www.anachronsounds.de/index.htm

VIDEO

https://www.youtube.com/watch?v=9ftP6N-b1d0

Fotografie
Podobné podujatia
HRAtislava 2019
HRAtislava 2019
Incheba Expo Aréna, Bratislava
DNI VIANOC v Inchebe 2019
DNI VIANOC v Inchebe 2019
Incheba Expo Aréna, Bratislava
Bratislavský Burlesque Bál
Overené podujatieBratislavský Burlesque Bál
Hotel Carlton, Hviezdoslavovo nám.3 811 02 Bratislava, Bratislava
SNEHULIENKA
SNEHULIENKA
Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava
BÍLÉ VÁNOCE LUCIE BÍLÉ II.
BÍLÉ VÁNOCE LUCIE BÍLÉ II.
AXA aréna NTC Bratislava, Bratislava
LARA FABIAN
LARA FABIAN
AXA aréna NTC Bratislava, Bratislava