VODA, ČO MA DRŽÍ NAD VODOU

Podujatie Ružomberok

VODA, ČO MA DRŽÍ NAD VODOU

Eurokino uvádza:

Film o najväčšej legende (česko)slovenskej poetickej scény – J. Urbanovi, predstaviteľovi takzvanej stratenej generácie.

Autor libreta k muzikálu Kráľ Dávid a mnohých známych piesňových textov, ako napríklad Vráť trochu lásky medzi nás, Len s ňou, ale hlavne Voda čo ma drží nad vodou. Básnik, ktorý bol aj človekom a ktorý bol zároveň aj svojim vlastným protikladom. Génius, ktorý jednoducho síce nebol schopný vyrovnávať sa s nástrahami každodennosti, ale už v svojej tridsiatke bol maturitnou otázkou. Človek číry ako diamant, ale zároveň niekedy aj taký ostrý. Film zachytáva obdobie od nástupu na poetickú scénu, ale hlavne posledných sedem rokov jeho búrlivého života. Jeho lásky, nádeje, sklamania, pády a vzostupy a boj so svojimi vnútornými démonmi. Vrcholí práve napísaním textu Voda čo ma drží nad vodou, popisuje autentické okolnosti jeho vzniku i obrovské nádeje, ktoré doň autor vkladal. Textu piesne, ktorej sa on už nedožil a tragicky zahynul pri autohavárii.

Piatok 29.11.2019 o 18:00 hod.

Lístky si môžete v predpredaji zakúpiť v Informačnom centre Ružomberok a v pokladni kina. ONLINE PREDAJ TU

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia