Výlet do Marianky

Podujatie Bratislava

Výlet do Marianky
Pridať do môjho kalendára
Iné podujatia, Stretnutia a zrazy, Turistika
Web organizátora:
mareena.sk
Ďalšie podujatia v meste Bratislava
Podrobnejšie informácie: info@mareena.sk
Vyrazte si s nami z mesta do jarnej prírody v okolí Bratislavy. Spoznajte Malé Karpaty a pamiatky, ktoré ich obklopujú.
Pridajte sa k nám na prechádzku zo Záhorskej Bystrice do Marianky, zoberte svojich priateľov a spoznajte nových.

Zoberieme vás na pútnické miesto - pavlínsky kláštor v zelenom údolí Marianky. Uvidíme bridlicový lom, ktorý kedysi zásoboval Rakúsko-Uhorsko písacími doskami a môžete sa tešiť aj na krásny výhľad z vrcholu kopca, kde kedysi stála pevnosť z doby bronzovej. Ku koncu prechádzky sa občerstvíme v Poľovníckej chate na okraji Záhorskej Bystrice.

Trasa nebude náročná s približne 250 m stúpaním. Celková dĺžka trasy je 9 km a bude trvať maximálne 4-5 hodín vrátane zastávok. Oblečte sa prosím športovo, obujte si nešmykľavé a dostatočne priliehavé topánky a nezabudnite si dostatok vody, jedla a pršiplášť.

Stretneme sa 16.marca 2019 o 9:30 v Komunitnom centre Mareena na Lazaretskej 32. Spolu sa presunieme na zastávku Most SNP, odkiaľ pôjdeme autobusom do Záhorskej Bystrice, kde nás bude čakať náš sprievodca Martin.

Kapacita je obmedzená. Chyťte si preto miesto ešte dnes a prihláste sa: https://goo.gl/forms/TMPux8L65QjYmeox1

*Vstupné je dobrovoľné. (Vyzbierané prostriedky budú použité na pokrytie nákladov a realizáciu podujatí tohto typu v budúcnosti.). Dopravu a stravu si hradí každý sám.
___
EN

Get out of the city and into the spring nature that is surrounding Bratislava and get to know the sights of the Little Carpathians. Join us for a walk from Záhorská Bystrá to Marianka, invite your friends and meet new people.
The tour will lead us to the ancient Roman Catholic pilgrimage site - the Pauline Order monastery in the green valley of Marianka. We will see the slate quarry, which once supplied Austria-Hungary with writing boards and you can also look forward to a magnificent view from the top of the hill, where once stood a fortress from the Bronze Age. Before the end of the walk, we will get some refreshments in Hunter’s Cottage at the edge of Záhorská Bystrica.

The trip length should not exceed 9 km with approximately 250m climb. The planned duration is 4-5 hours (including the stops). Please wear athletic clothing, non-slippery shoes and don’t forget to bring water, food, and a raincoat.

We will meet on 16 March 2019 at 9:30 am in the Community Centre Mareena at Lazaretská 32. We will go together to the bus stop Most SNP, where we take public transport to Záhorská Bystrica, where our tour guide Martin will be waiting for us.

Capacity is limited. Secure your spot and sign up today: https://goo.gl/forms/TMPux8L65QjYmeox1

*The admission is voluntary. (The money raised will be used to cover the expenses and to support future activities of this kind.) Transport and food have to be covered by yourself.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: o.z. Mareena
Fotografie
Podobné podujatia