Vyšetrenie sluchu pre deti počas Dňa sluchu

Podujatie Bratislava

Vyšetrenie sluchu pre deti počas Dňa sluchu
Pridať do môjho kalendára
Prednášky, besedy, kurzy, Podujatia pre deti, Kam v Bratislave
Web organizátora:
www.nepocujucedieta.sk
Ďalšie podujatia v meste Bratislava
Ľahkou a strednou poruchou sluchu môžu trpieť aj deti, ktoré rozprávajú a naoko počujú dobre . Stáva sa tak, že na poruchu sluchu upozornia až problémy v škole. V zahraničí preto každé dieťa absolvuje predškolský skríning sluchu. Ten sa na Slovensku nerealizuje. 

Vďaka OZ Nepočujúce dieťa a nadačnému fondu Dar sluchu zavíta počas Dňa sluchu (3. marec 2018) do bratislavského obchodného centra Eurovea mobilný Sluchobus s lekárom. V ňom môže dieťa absolvovať orientačné vyšetrenie sluchu a poradiť sa s lekárom o ďalšom postupe. Sluchobus pre Vás bude pripravený od 15:00 do 18:00. Vyšetriť je možné dobre spolupracujúce deti od cca 5 rokov. V prípade voľných kapacít môžu vyšetrenie absolvovať aj dospelí

Okrem samotného vyšetrenia a lekára sme pripravili aj aktivity pre deti, vďaka ktorým môžu spoznať svet detí s poruchou sluchu a ich tajnú posunkovú reč

3. marec je medzinárodným dňom sluchu pod záštitou WHO (Svetovej zdravotníckej organizácie). Tento deň je každoročne venovaný ľudom, ktorí trpia poruchami sluchu, stratili dar počutia a tiež téme zdravého sluchu. 

Tešíme sa na Vás! 

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: OZ Nepočujúce dieťa
Fotografie
Podobné podujatia
Malý milý vianočný trh
Malý milý vianočný trh
Pod Kamenným stromom, Bratislava
Trh - Piac - Markt 2020
Trh - Piac - Markt 2020
Stará tržnica, Bratislava
Christmas Concert & Stream 2020
Christmas Concert & Stream 2020
Spoločenský dom Nivy, Bratislava