Výstava 3. ročníka Lamačského fotomaratónu

Podujatie Bratislava

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Kam v Bratislave, Kultúra, Výstavy a veľtrhy
Web podujatia:
www.oblacik.sk
Web organizátora:
www.oblacik.sk
Ďalšie podujatia v meste Bratislava
Podrobnejšie informácie: fotomaraton@oblacik.sk

Digitálna fotografia je novodobý fenomén, pričom technologický pokrok umožňuje jej široké použitie. Aj preto sa rodinné centrum Obláčik v spolupráci s Fotoklubom pri miestnej Jednote dôchodcov Slovenska a s podporou Miestneho úradu v Lamači rozhodli zrealizovať už 3. ročník Lamačského fotomaratónu. Smelou ambíciou projektu bolo prepájanie generácií pri vhodnej záľube, výchova k lokálpatriotizmu a vytváranie silnej rodinnej a komunitnej spolupatričnosti.

 

O ceny v amatérskej súťaži digitálnej fotografie sa uchádzalo 19 mužov a 24 žien: dokopy 43 súťažiacich, čo je o tretinu viac ako vlani! Tri generácie (deti a mládež, dospelí, seniori) počas troch dní Rozálskych hodov fotili zábery na tri vypísané témy (Ako znie hudba, Sila prírody, Vtipné). Odovzdaných bolo vyše 130 súťažných príspevkov. Tie zhodnotila päťčlenná komisia: Anton Sládek (profesionálny fotograf), Anton Kvasnička (Fotoklub pri JDS), Mária Šimončičová (MÚ Lamač), Zuzana Brnoliaková (RC Obláčik) a Štefan Bukšár (JDS). Zohľadňovali sa kritériá ako vystihnutie témy, originalita, tvorivosť, technické zvládnutie a celkový dojem.

 

Vernisáž výstavy sa uskutoční vo štvrtok, 18. októbra 2018 o 18:00 hod v kine Lamač na Malokarpatskom námestí 1.

 

Projekt 3. ročníka Lamačského fotomaratónu je živou snahou o založenie tradície amatérskej fotosúťaže v digitálnej fotografii. Naším cieľom bolo tiež rozprúdiť diskusiu ohľadom umeleckej kvality a etiky záberov. V neposlednom rade ide aj o vytváranie pamäťovej stopy, ktorá dokumentuje a uchováva odkaz našej súčasnosti pre budúcnosť. To, čo nám dnes príde ako bežná a všedná rutina môže mať o pár rokov vysokú informačnú hodnotu o dobe, ktorú žijeme a o mieste, kde sa nachádzame.

 

Bližšie informácie o projekte, ako aj výsledková listina ocenených autorov, sú zverejnené na www.oblacik.sk resp. na FB Fotoklubu pri JDS.

 

Podujatie finančne podporil BSK v rámci grantovej schémy “Individuálne dotácie“.

 

Tlačoviny pre fotosúťaž a prípravu podkladov na výstavu realizovala firma ASEP, s.r.o.

 

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: RC Obláčik, o.z.
Fotografie
Podobné podujatia
PRECHÁDZKA MESTOM-Bratislavské fontány v premenách času
Overené podujatiePRECHÁDZKA MESTOM-Bratislavské fontány v premenách času
Ganymedova fontána pred Historickou budovou SND na Hviezdoslavovom námestí, Bratislava
Žiadny obrázok
Overené podujatiePyžamo pre šiestich
Dom kultúry Zrkadlový háj, Bratislava
Umenie vraždy
Overené podujatieUmenie vraždy
DK Zrkadlový háj, Bratislava