WCK v Trnave: Patagónia

Podujatie Trnava

WCK v Trnave: Patagónia
Pridať do môjho kalendára
Dni mesta a obce, Prednášky, besedy, kurzy
Ďalšie podujatia v meste Trnava

WCK v Trnave: Patagónia

Začiatok podujatia: 1. januára 2021
Patagónia je rozľahlé územie na juhu Južnej Ameriky, ktoré na severozápade ohraničujú Andy a na severe rieka Rio Colorado. Väčšina tejto oblasti patrí Argentíne a zvyšok Čile.
Je to oblasť divokých fjordov, obrovských ľadovcov, vysokých vulkánov, pionierskych dediniek, nádherných tyrkysových horských jazier ešte takmer nedotknutých turizmom.
....................
vstupné: 5 eur
BEZPEČNE ZA KULTÚROU
V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí: www.malyberlin.sk/bezpecne-na-kulturu.
....................
VIAC O PREDNÁŠKE:
Na spoločnej ceste prejdeme slávne oblasti argentínskej Patagónie s úchvatným horským štítom Fitz Roy v NP Los Glaciares alebo obrovským ľadovcom Perito Moreno s rozlohou 250 km štvorcových a výškou 20-poschodovej budovy. V kontraste k tomu navštívime veternú argentínsku pampu plnú lám a pásavcov prebiehajúcich cez slávnu cestu Ruta 40, po ktorej prejdeme viac ako 1500 km pustatinou až do zeleného regiónu jazier Los Lagos na severe argentínskej Patagónie.
Absolvujeme jednu z najkrajších a najodľahlejších ciest sveta, až 1240 km dlhú Carretera Austral, vedúcu divočinou južného Čile cez rozľahlé panenské dažďové pralesy a cez viac ako 20 patagónskych národných parkov, ktorú začal stavať Augusto Pinochet v 70-tych rokoch a bola dokončená až v roku 2003. A nevynecháme pritom pulzujúce a krásne Buenos Aires, či povestné argentínske steaky.
Aj o tomto bude reč na ďalšom pokračovaní Whiskyho cestovateľského kina.
....................
WHISKY alias MILOSLAV LÁBER
Spevák kapely Slobodná Európa Whisky, Miloslav Láber, sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch sveta rozhodol vytiahnuť zážitky a fotografie z vlastných výprav. Na svojich cestách Whisky navštívil viac ako 80 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke či terénnom aute, na ktorom prešiel stovky tisíc kilometrov.
Za všetky oblasti, ktoré navštívil, môžeme spomenúť napríklad Indiu (ktorú navštívil 15 krát), Nepál (kde niekoľkokrát, sám a bez nosíčov, absolvoval pešie pochody cez Himaláje), Severnú Kóreu, Venezuelu, Irán, Laos, Kolumbiu, Kamerun, Argentínu a mnohé ďalšie.
Informácie o všetkých plánovaných premietaniach nájdete na wck.slobodnaeuropa.sk
....................
Mediálni partneri: trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, Trnavsko a Trnavské rádio.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Fest Fajný Fest 2021
Overené podujatieFest Fajný Fest 2021
Kaštieľ Strážky, Spišská Belá
One Way Fest
Overené podujatieOne Way Fest
Park pod pamätníkom SNP, Banská Bystrica
One Way Fest
Overené podujatieOne Way Fest
Park pod pamätníkom SNP, Banská Bystrica
Bystro festival OAZa
Overené podujatieBystro festival OAZa
lazy pri Litave, Litava
Žiadny obrázok
Overené podujatieGoogle kurzy z praxe
Online konferencia, Bratislava