Wojtek Mazolewski Quintet v Bratislave

Podujatie Bratislava

Wojtek Mazolewski Quintet v Bratislave

Poľská skupina Wojtek Mazolewski Quintet vyráža na turné, počas ktorého predstaví na výnimočnom koncerte v Bratislave svoj najnovší album Polka Remixed. Kapela bude na svojich multimediálnych predstaveniach reinterpretovať a hudobne improvizovať, pričom sa bude inšpirovať remixami skladieb z predchádzajúceho albumu Polka.

Na koncert Wojtek Mazolewski Quintet srdečne pozývame 11. novembra 2016 o 19.00 hod. do Koncertnej siene Dvorany – VŠMU v Bratislave. Vstup voľný.

Vinylový album Polka Remixed vydaný vo vydavateľstve U Know Me Records je reinterpretáciou známych skladieb z albumu Polka, ktorý v Poľsku získal status Zlatej dosky. Wojciech Mazolewski sa vyjadril na margo tohto konceptuálneho albumu nasledovne: „POLKA je pre mňa synonymom skutočnej moci a životnej energie. Je to zosobnenie krásy, odvahy a vášne. Tento album si uctieva všadeprítomnú ženskú auru. Vyžaruje z neho láska a teplo. S tým sa mi nevyhnutne spája ženský prvok, ktorý je neustále prítomný v mojom živote a za mnoho mu vďačím.“

Polka Remixed ponúka unikátne remixy, ktoré sú výsledkom spolupráce Wojtka Mazolewského s najzaujímavejšími poľskými hudobníkmi na súčasnej scéne. V albume si môžeme vypočuť kompozície blízke klubovej elektronike pod značkou RYS s vynikajúcou Justynou Święs (na Slovensku známa z kapely The Dumplings), ale aj Metro, O.S.T.R., Enveeg, Daniela Drumza, Hatti Vatti, Misiu Furtak, Yoshi Swxd a i. Produkcie v albume Polka Remixed len potvrdzujú status kvintetu Mazolewského ako jednej z najnovátorskejších a najinšpiratívnejších kapiel na poľskej džezovej scéne.

Viac o skupine Wojtek Mazolewski Quintet a ďalších projektoch Wojciecha Mazolewského na: http://www.mazolewski.com

___________________________________

Wojtek Mazolewski Quintet rusza w trasę promującą swoje najnowsze wydawnictwo „Polka Remixed”. Podczas multimedialnego widowiska, muzycy będą reinterpretować i improwizować, inspirując się remiksami z płyty.

Na koncert serdecznie zapraszamy do Koncertná sieň Dvorana - VŠMU. Wstep za darmo.

Płyta winylowa „Polka Remixed” wydana przez U Know Me Records jest efektowną reinterpretacją dobrze znanych utworów z albumu “Polka”, który uzyskał w Polsce status Złotej Płyty. Znalazły się na niej unikalne remiksy, które są efektem współpracy Wojtka Mazolewskiego z najciekawszymi muzykami polskiej sceny muzycznej. Na albumie usłyszymy dźwięki zbliżone do klubowej elektroniki spod znaku RYS z rewelacyjną Justyną Święs (The Dumplings), ale też Metro, O.S.T.R., Enveeg, Daniela Drumza, Hatti Vatti, Misię Furtak, Yoshi Swxd i innych. Zamieszczone na nowym wydawnictwie produkcje po raz kolejny potwierdzają status Wojtek Mazolewski Quintet jako jednego z najbardziej nowatorskich i inspirujących zespołów na polskiej scenie jazzowej. http://www.mazolewski.com/

Miesto konania podujatia: HTF VŠMU Projects, Zochova 1, Bratislava
Dátum začiatku podujatia: 11. Novembra 2016 19:00
Dátum ukončenia podujatia: 12. Novembra 2016 00:00
Pravdepodobné súradnice: 48.1456N 17.1033E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Wojtek Mazolewski Quintet v Bratislave

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Deň Afriky v Bratislave
Deň Afriky v Bratislave
Hviezdoslavovo námestie, Bratislava
André Rieu Bratislava
André Rieu Bratislava
Štadión Ondreja Nepelu SLOVNAFT Arena, Bratislava
Akustický koncert na Dunaji
Akustický koncert na Dunaji
Dunajský pivovar, Bratislava
Silné Reči v Starej Tržnici
Silné Reči v Starej Tržnici
Stará tržnica, Bratislava
Michal David 60
Michal David 60
Štadión Ondreja Nepelu SLOVNAFT Arena, Bratislava