ZAKLIATE PIERKO

Podujatie Ružomberok

ZAKLIATE PIERKO

Nová rozprávka Z. Trošku je príbehom odvážnej dievčiny, ktorá sa vyberie do ďalekého sveta, aby oslobodila zakliateho princa.

Aninka žije na statku s dvomi nafúkanými sestrami, ktorým musí stále slúžiť. Jedného dňa ale nájde pierko, pomocou ktorého si privolá princa Vítka, zakliateho do vtáčej podoby. Keď zlé sestry zistia, že sa Aninka stretává s pekným mládencom, pierko jej vezmú, zničia ho a Vítek zmizne. Jediná možnosť, ako zlomiť Vítkove prekliatie, je nájsť ho v ďalekom svete. A tak sa Aninka vydáva na cestu, aby zachránila svojho milovaného. Jej spoločníkom sa stáva vodník, ktorého na začiatku putovania zachráni pred zlým sedliakom. Spoločne prežijú nielen veľa dobrodružstiev, ale aj zábavy. A aj keď vodnícke čary dokážu pomôcť Aninke uzdravovať chorých, ba aj sa obrániť pred lúpežníkmi, na vyslobodenie Vítka z pazúrov zlej princeznej Ebénie, bude Aninka potrebovať hlavne pravú lásku.

Zakliate pierko je rozprávka o láske a dobrom srdci, ktoré pomôžu prekonať všetky nástrahy. A o tom, že byť dobrým človekom je jedna z najväčších hodnôt, ktoré v živote máme. „Slušné správanie a pomoc blížnemu sa z našich životov rýchlo vytrácajú. Nie je nič krajšie, ako keď dobro zvíťazí nad zlom. A malo by to tak byť nielen v rozprávkach,“ hovorí Zdeněk Troška.

„Zdeněk dokázal zo mňa vydolovať schopnosti, o ktorých som vôbec netušil, že ich mám! Nevedel som, že viem napríklad chodiť po vode a premieňať sa na žabu, takže spolupráca s ním, bola vynikajúca,“  hovorí s úsmevom predstaviteľ vodníka Lukáš Pavlásek a dodáva: „Vodník je vo filme taký, ako som ja, takže ho vôbec nemusím hrať!“

Dátum:
3.1.2020
Do:
4.1.2020
Čas:
15:15 hod.
Miesto:
Kino Kultúra v Ružomberku

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Žiadne podujatie.