Zhavranelí

Podujatie Bratislava

Známy príbeh na motívy rozprávky B. Němcovej o obetavej sestre, ktorá vďaka pevnej vôli a veľkej láske vyslobodí svojich siedmich bratov z prekliatia, prenesie divákov do tajomného sveta plného magických rituálov, do sveta, kde vládnu slovanskí bohovia slnka, vetra, či hromu. Odvážna Bohdanka sa rozhodne zachrániť svojich súrodencov, ktorí zhavraneli po neuváženej kliatbe nešťastnej matky. Dievčina musí opustiť domov a vlastnoručne vyrobiť sedem ľanových košieľ. Kým nebudú hotové, nesmie preriecť ani slovo. V lese, kde sa skrýva, ju objaví kráľ, zamiluje sa do nej a dovedie si ju na zámok. Bohdanka sa stane jeho ženou a porodí mu syna. No kráľ musí odísť do vojny. Na nešťastie je v zámku žiarlivá kráľova švagriná, a tá sa rozhodne Bohdanky zbaviť. Dievča je na pokraji života a smrti, plamene jej oblizujú nohy, no obhájiť sa nemôže. Ako sa jej príbeh skončí? To sa dozviete v našom najnovšom predstavení. Inscenácia vznikla na podklade výnimočného básnického textu dramatika, básnika, dramaturga a pedagóga Jozefa Mokoša a je zároveň poctou jeho tvorbe a jeho okrúhlym sedemdesiatym piatym narodeninám.


Tvorivý tím

Dramaturgia: Katarína Jánošová
Hudba: Martin Geišberg
Scéna, objekty, masky: Martina Fintorová
Kostýmy: Elizabeth Wittgruber
Pohybová spolupráca: Stanislava Vlčeková
Réžia: Peter Palik

Účinkujú

Juraj Bednarič, Anna Čonková, Andrej Kováč, Adela Mojžišová, Ján Morávek, Margaréta Nosáľová, Jana Sovičová, Lukáš Tandara

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: MaxiTicket.sk
Fotografie
Podobné podujatia
V TOMTO MESTE ZDOCHOL PES
V TOMTO MESTE ZDOCHOL PES
Divadlo GUnaGU, Bratislava
V TOMTO MESTE ZDOCHOL PES
V TOMTO MESTE ZDOCHOL PES
Divadlo GUnaGU, Bratislava
BELLA FIGURA
Overené podujatieBELLA FIGURA
Divadlo Aréna, Bratislava
HORÚCA SPRCHA
HORÚCA SPRCHA
Dom kultúry Ružinov, Bratislava
Žiadny obrázok
Overené podujatieTISO
Divadlo Aréna, Bratislava