Zimný Dokola swap 2019

Podujatie Trenčín

Zimný Dokola swap vol.5

Povaľujú sa vo vašej skrini pekné kúsky oblečenia, ktoré však nestíhate vynosiť? Posuňte ich niekomu, kto z nich bude mať radosť a dá im novú šancu na život. Príďte na jesenný DOKOLA SWAP a odneste si na výmenu niečo pekné do svojho šatníka. Navyše, budete ekologický k prírode, ušetríte peniažky a spravíte dobrý skutok. To znie fajn, nie?

• Čo je to vlastne ten SWAP?

Zjednodušene ide o výmenu oblečenia, u nás aj kabeliek, čiapok a šatiek. Nemýľte si však SWAP s bazárom, kde dáte veci, ktoré sa vám nepáčia a potrebujete sa ich zbaviť.
„Swapujeme“ len oblečenie, ktoré by ste s pokojným svedomím dali aj svojej kamarátke, nepoškodené, pekné, čisté a vyprané. Na oplátku si môžete zobrať prvotriedne kúsky od niekoho ďalšieho. Na SWAP môžete priniesť maximálne 8 kusov. Vstupné je 2 eurá – táto suma nepôjde do nášho vrecka, ale bude využitá na prenájom priestoru a ďalšie spracovanie textilu. Veci, ktoré nám po swape zostanú budú pretriedené, tie najkrajšie kúsky odložíme do ďalšieho swapu a ostatné poputujú študentom odevnej školy a na recykláciu.

• Kedy a kde to bude?

Celé to vypukne 1.12..2019 v Galérii Vážka v čase od 14:00 do 17:00 hod. Nachystané budú vianočné maškrty, punč, varené vínko a kávičku či niečo na pitie si môžeš kúpiť priamo na mieste. Podujatie organizuje Zero Waste Trenčín a občianske združenie Projekt Slamka.

Tááákže, nekupuj, „swapuj“. A malý tip: aj o vianočné darčeky sa dá postarať šetrnejšie, ekologicky, bez stresu a naháňania sa po obchodných centrách. Vidíme sa?

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia