Zimný špeciál: The Shining | Osvietenie - Extended Version

Podujatie Bratislava

Zimný špeciál: The Shining | Osvietenie - Extended Version

Legendárny film Osvietenie Stanleyho Kubricka s Jackom Nicholsonom uvádieme v digitálnej director´s cut reštaurovanej verzii.

Jack Torrance je spisovateľ, ktorý prežíva vážnu tvorivú krízu. Snaha o zmenu prostredia, v ktorom by sa mohol v tichu a uprostred prírody oddávať nerušenému uvažovaniu, sa však ukáže ako nšťastná chyba. Či už je to vplyvom samotného hotela alebo sa len Jackovo šialenstvo v nepríliš podnetnom a motivujúcom prostredí konečne naplno prejavilo, je v podstate jedno. Faktom zostáva, že sa hotel počas jeho návštevy mení na hrôzostrašné miesto, ktoré akoby odrážalo jeho šialenstvo. Nejde len o desivé výjavy, ale aj o spustnuté chodby pripomínajúce labyrint ľudskej mysle a odrezanosť od okolitého sveta. Kubrick tieto prvky ešte umocňuje dlhými jazdami, v ktorých sa stráca možnosť orientácie v priestore a veľkými celkami, v ktorých sa zasa postavy strácajú v prostredí. Druhou veľkou témou filmu je kríza rodiny, konkrétne jej patriarchálnej podoby, v ktorej muž zneužíva svoje postavenie a agresívne napáda a utláča ostatných členov rodiny. Aj v tomto prípade Kubrick pracuje s dômyselnou zmenou perspektívy, keďže počas veľkej časti filmu máme prístup najmä k Jackovmu pohľadu na udalosti a postava ženy a syna je viac zatlačená do úzadia. Výsledkom je pôsobivý horor a zároveň podnetná úvaha o súčasnej zmene vzťahov vo vnútri rodiny a podobe tvorivej krízy.

Viac info o filme, online kúpa a rezervácie na: https://goo.gl/yqthQz

Miesto konania podujatia: Kino Lumière, Špitálska 4, Bratislava
Vstupenky: http://www.kino-lumiere.sk/klient-863/kino-241/stranka-8409/film-209574
Dátum začiatku podujatia: 19. Januára 2018 20:00
Dátum ukončenia podujatia: 19. Januára 2018 23:00
Pravdepodobné súradnice: 48.1467N 17.1161E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Zimný špeciál: The Shining | Osvietenie - Extended Version

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Kino Lumière
Fotografie
Podobné podujatia
Žiadne podujatie.