Kam na výlet: Slnečné jazerá - Senec

Nám. 1 mája č.53/4, 903 01 Senec,
48.218671 N 17.422304 E, zobraziť najkratšiu trasu

Slnečné jazerá v Senci sú jedným z najznámejších a najnavštevovanejších  letných stredísk cestovného ruchu na Slovensku.

Areál Slnečných jazier ohraničuje mesto  Senec z východu.  Rozsah vodnej plochy je vyše 100    ha, dĺžka 2200 m, priemerná šírka 400 m.
Celý areál Slnečných jazier spravuje Správa cestovného ruchu Senec s.r.o. Tá zabezpečuje  celý chod a fungovanie jazier nie len počas letnej turistickej sezóny.
Toto rekreačné stredisko sa nachádza na hlavnom jazdnom ťahu Bratislava – Trnava, približne 25 km od Bratislavy (prístupové cesty: E571, 61  alebo diaľnica D1 ).
Vzhľadom na veľkosť areálu, pre lepšiu orientáciu, je areál rozdelený podľa svetových strán na južnú a severnú stranu.
 
Bohaté možnosti ubytovania, stravovania a ďalších služieb priamo v areáli jazier, bohaté možnosti vodných športov, rybolovu, umožňujú prežiť nezabudnuteľné chvíle na zelených plážach a volajú po návrate do tohto raja pre turistov.
 
Ubytovanie je zabezpečené v zariadeniach s rôznou kvalitatívnou úrovňou, počnúc od hotelov, cez penzióny a väčšie chaty, až po ubytovanie v chatkách a v zariadeniach zodpovedajúcich turistickej triedy. Väčšina z týchto ubytovacích zariadení má v ponuke možnosť  stravovania (či už formou raňajok, polpenzie, plnej penzie alebo vlastného varenia) a športového vyžitia.
 
Priamo v areáli sa nachádzajú detské ihriská, volejbalové plážové ihriská, tenisové kurty,
požičovňa športových potrieb ( člny, vodné bicykle ), tobogany (severná strana),  nové futbalové ihrisko s umelým povrchom na južnej strane i vodný futbal na severnej strane.
Počas letnej turistickej sezóny sa konajú v areáli jazier  pravidelné diskotéky rôzneho charakteru. Spestrením pobytu, ale i lákadlom pre mnohých návštevníkov jazier sú i hudobno – zábavné podujatia, organizované v areáli jazier.
 
V rámci hotelových komplexov je možné zahrať si tenis, squash, bowling, kolky, biliard, minigolf, šípky, stolný tenis. K dispozícii sú v ponuke za poplatok masáže, bazény (vírivá masážna vaňa jakuza, bazén s protiprúdom), sauny, posilňovne. Na severnej strane
Slnečných jazier sa nachádza  Aquapark so širokým spektrom možností dostupných po celý rok. V areáli Aquaparku takisto nájdete plážové a detské ihrisko.
 
 
Klimatické podmienky:
Prírodné podmienky jazier sú mimoriadne priaznivé pre letnú turistiku. Mierne podnebie, teplá voda s priemerom 25 stupňov Celzia, slnečný svit vyše 2.200 hodín za rok.
 
 
Zdravotná služba na Slnečných jazerách počas letnej turistickej sezóny:
Počas letnej turistickej sezóny Správa cestovného ruchu zabezpečuje zdravotnú starostlivosť  prostredníctvom Záchrannej zdravotnej služby a Vodnej záchrannej služby. Túto službu využívajú rekreanti, denní návštevníci, ako i návštevníci súkromných a podnikových chát nachádzajúcich sa v areáli jazier. Služby sú poskytované na vysokej profesionálnej úrovni. Zdravotná služba (počas letnej sezóny) sídli na južnej strane Slnečných jazier v budove prevádzky.
Informácia o bazénoch, kvalita vody:Zobraz detail kúpaliska
Podeľte sa o zážitky
Nasledujúce podujatia na výletnom mieste - Slnečné jazerá
Fotografie - tip na výlet
História podujatí na výletnom mieste - Slnečné jazerá