Fotografi
Fotografie z podujatí a výletov.

Nové, dňa 14.2.2016 spustená II. testovacia etapa

Kedže je modul fotografie v testovacej prevádzke, v prípade nejasností, porúch návrhov nám píšte na cdrex@cdrex.comJe vašim koníčkom fotografovanie? Zúčastňujete sa na kultúrnych, spoločenských, športových podujatiach? Navštevujete turistické atrakcie? Máte záujem prezentovať Vaše fotografie širokému publiku? Potom ste na správnom mieste.

Ponúkame fotografom možnosť uverejňovať fotografie z podujatí a výletov. Výhody pre fotografa:

 • Využívať jednoduchú administráciu, ktorá automaticky zabezpečí zverejňovanie fotografií  so zvolenou vodotlačou. Originál je zmenšený na rozmer max 1920px max 1080px.
 • Vytvorenie prezentačnej stránky fotografa s prístupom na všetky albumy. Možnosť, ale nie povinnosť,  zverejniť svoje kontaktné informácie. Vzor stránky. 
 • Možnosť žiadať akreditáciu na podujatie v mene portálu AjDnes, splnomocnenie zašleme, kontaktujte nás prosím na cdrex@cdrex.com
 • Prezentácia  fotografií na portáli AjDnes. Návštevnosť až 17000 stránok/deň. Príklad zobrazenia fotografií na stránke podujatia.
 • Je povolená možnosť ponúkať fotografie na predaj.
 • Možnosť zapájať sa do rôznych súťaží a rebríčkov - podujatia. Zoznam fotografov a hodnotenie. Výletné miesta.
 • Vytvoriť stránku podujatia, alebo výletného miesta, ak ešte nebola vytvorená
 • Fotografie  zverejňujeme i na podporných Facebook stránkach AjdnesPodujatia Slovensko
 • Najaktívnejší fotografi môžu bezplatne využiť reklamný priestor na stránkach AjDnes. Pripravujeme
 • Najlepšie hodnotené fotografie sa zobrazujú na stránkach miest v ktorých boli fotografované, príklad.
 • Stránky turistických a cestovateľských atrakcií, tipy na výlet, možnosť pridávania fotografií. Fotografie je možné pridávať zo stránky výletného miesta na ktorú sa je možné dostať cez "Vyhľadávanie", alebo cez link Výlety Slovensko . Vzor stránky.  

Je to jednoduché, zaregistrujte sa na http://www.ajdnes.sk/registracia následne si môžete upraviť vlastný profil, v profile si upravujete i vodotlač, ktorá sa zobrazuje na fotografii. 

Postup:
1. Registrácia
- Link na registráciu  http://www.ajdnes.sk/registracia 
- V prípade, že si neprajete zobrazovať meno, vyplnte položku "Organizácia"
- Pozor, verifikačný mail Vám môže prísť do spamového adresára
- V prípade registrácie cez FB sa verifikácia nevyžaduje

2. Prihlásenie
- Link na prihlásenie je úplne dole na každej stránke www.ajdnes.sk/...
- Link na prihlásenie www.ajdnes.sk/prihlasenie

3. Úprava profilu
- kliknite na "administrácia" vpravo hore, prejdite do menu "Môj profil" vľavo.
- máte možnosť upraviť a doplniť chýbajúce údaje
- Dôležité. Priezvisko a menu sú povinné údaje. V prípade, že si ich neprajete zobrazovať vyplňte pole "Organizácia". Organizácia má pri zobrazovaní prednosť. Ak je nie organizácia vyplnená zobrazuje sa Vaše meno pri fotografiách i na vašej profilovej stránke.
- text vodotlače je povinný a starostlivo si ho vyberte, pretože sa bude zobrazovať na všetkých vašich fotografiách
- kontaktný mail a telefónne číslo sú nepovinné, vyplňte ich ak máte záujem, aby vás používatelia kontaktovali napr. pri záujme o kúpu Vašich fotografií.
- obec / mesto pôsobenia je nepovinné, ak je vyplnené môžeme Vás napr. informovať   o podujatiach vo vašom okolí.
- Váš portrét je nepovinný, môžete ho pridať napr. i zo skupinovej fotografie. Administratíva umožňuje použiť výrez. 
- text, ktorý zadáte do profilu sa bude zobrazovať na Vašej profilovej stránke. Využite ho v plnej miere na Vašu prezentáciu. 

4. Pridať fotografie
- pridať fotografie je možné zo stránky, každého podujatia, kliknutím na "Pridať fotografie" , alebo:
- kliknite na "administrácia" vpravo hore, prejdite do menu "Pridať fotografie" vľavo. Teraz musíte nájsť podujatie, ku ktorému chcete pridať fotografie. Do vyhľadávacieho formuláru zadáte slovo, ktoré by názov podujatia mal obsahovať (nemusí to byť prvé slovo názvu). V zozname podujatí si všimnite dátum začiatku a ukončenia podujatia. Kliknite na tlačítko "Fotografie" .
- kliknite na zelené tlačítko "Pridať súbory.." Nájdite adresár, v ktorom máte fotografie a pridajte jednu alebo niekoľko fotografií. Teraz sa načítali náhľady fotografií. Ak niektorú fotografiu z výberu nechcete načítať, stlačte tlačidlo "Prerušiť"  za fotografiou. Ak je všetko pripravené, kliknite na horné modré tlačidlo "Spustiť nahrávanie". Fotografie sa nahrali na server, v prípade potreby môžete fotografie odstrániť tlačidlom "Vymazať". Fotografie budú úplne odstránené zo servera. Nahraním fotografií vznikol Váš prvý album.

5. Moje albumy
- kliknite na "administrácia" vpravo hore, prejdite do menu "Moje albumy" vľavo. Zobrazia sa Vám názvy podujatí, ku ktorým ste pridali fotografie. 
- Po kliknutí na názov podujatia sa zobrazí konkrétne podujatie i s fotografiami, ktoré ste pridali.  Po kliknutí na "Fotografie" sa zobrazí zoznam fotografií, ktoré ste pridali k podujatiu. Tu môžete pridať názov a popis fotografie, prezerať a mazať fotografie. Tu prezerané fotografie sú bez vodotlače.

6. Odhlásenie
- Administrácia a vľavo dole

Otázky:
1. Som autorom fotografií, ktoré už prebehli dávnejšie a chcem ich pripojiť k podujatiu, ktoré ešte len bude. Ako mám postupovať.
- fotografie môžete pripojiť k novému podujatiu, systém ich označí ako "Fotografie z minulých podujatí"  . Táto situácia nastane vtedy, ak sú k podujatiu priložené fotografie v deň, keď ešte nebolo uskutočnené.

2. Chcem pripojiť fotografie k podujatiu, ktoré som nenašiel v zozname podujatí.
- presvedčte sa, že podujatie určite nie je v zozname, najlepšie, keď si v menu označíte obec a dátum, kedy podujatie malo byť.
- v prípade, že ho nenájdete môžete si ho vytvoriť cez "Pridať podujatie" . V tomto prípade, musíte počkať cca 24 hod na jeho schválenie.
 
3. Prečo musí zverejňovanie fotografií schvaľovať administrátor? 
- chceme sa vyhnúť zverejňovaniu fotografií, ktoré nemajú nič spoločné s podujatím. Zároveň orientačne overujeme či nie je fotografia už uverejnená pod hlavičkou úplne iného autora. V prípade dobrej spolupráce s fotografom schvaľovanie odstránime, autora verifikujeme.

Komunita na FB:

Verejná skupina na FB:

Podporná stránka na FB: