Podujatia, akcie Veľká Franková

Adresa - Obecný úrad
74
059 78 Veľká Franková
Kontakty
Telefón: 052 489 26 37
Mobil: 0903 960 402
E-mail: obecv.frankovaneton.sk
Web obce
Najbližšie podujatia v obci od 19.10.2021
Žiadne podujatie.
Fotografie z podujatí v obci Veľká Franková

Obcou prechádza červená turistická značka, ktorá spája turistickým hraničným prechodom Malú Frankovú a poľskú obec Kacwin. Červená značka vedie z hranice cez Malú Frankovú na hrebeň Spišskej Magury (vrch Magurka (1 193 m n. m.)) a pokračuje do podtatranskej obce Ždiar.

Od roku 2014 je vybudovaná   cykloturistická cesta Veľká Franková – Kacwin , ktorá významnou mierou prispela a bude prispievať  k rozvoju turistiky nielen v obci ale aj v prihraničnej oblasti Poľska a Slovenska.  Vybudovaním tejto cykloturistickej cesty nám vzniklo prepojenie cyklistickej trasy  až do Bachledovej doliny .

Na začiatku Malej Frankovej sa z červenej značky odpája žltá značka na vrch Furmanec (1 038 m n. m.). Na hrebeni Spišskej Magury (rázcestie Malá Poľana) chodník zostupuje do miestnej časti ŽdiaruBachledovej doliny, kde je veľké lyžiarske stredisko prepojené sedačkovou lanovkou so strediskom v obci Jezersko.

Cez obec Osturňu sa dostanete na úchvatné miesta do Poľskej Lapsanky , Czornej Gury , Jurgova , ale aj na Ždiar  a Tatranskej Kotliny.

Okolie obce Veľká Franková má vhodné podmienky pre bežecké lyžovanie a upravené trate sú najmä na hrebeni Spišskej Magury, pri hornej stanici vlekov z Jezerska a Bachledovej doliny.

Podujatia v obci Veľká Franková. Sekcia tradičné podujatia.

 

 

Organizujete podujatia v obci Veľká Franková ? Pridajte bezplatne Vaše podujatie na stránky AjDnes.sk

Podujatia v obci Veľká Franková. Sekcia knižnice.

 

- 3998/2000-400/0622, Miestna ľudová knižnica, č. 74, ,