Podujatia, akcie Lesnica

Adresa - Obecný úrad
26
065 33 Veľký Lipník
Kontakty
Telefón: 052 428 44 71, 428 44 73
Mobil: 0907 923 981
E-mail: infolesnica.sk
Web obce
Najbližšie podujatia v obci od 11.08.2022
V obci neevidujeme žiadne podujatia. V okrese Stará Ľubovňa nasledovné:
Fotografie z podujatí v obci Lesnica
História podujatí
Obec Lesnica sa nachádza na severe Slovenska v okrese Stará Ľubovňa pri hranici s Poľskou republikou v nadmorskej výške 485 metrov v Pieninskom národnom parku.
  Je jednou z najstarších obcí na Zamagurí. Počas storočí tu žili gorali, ktorí sa zaoberali roľníctvom a pastierstvom.
Pieniny a plte  V katastri obce Lesnica sa nachádza atraktívný Prielom Lesnického potoka a Prielom Dunajca. Plná romantiky je pešia prechádzka popri Dunajci a do poľskej Szczawnice. V katastri obce je výstupište pltí, na ktorých sa splavuje Dunajec na slovenskej strane.

PIENINSKÝ NÁRODNÝ PARK:

Územie národného parku sa nachádza v severnej časti Spiša, nazývaného tiež Zamagurie. Na Slovensku boli Pieniny vyhlásené za národný park v roku 1967 (PIENAP), a patria medzi turistický klenot Severného Spiša.

Najnavštevovanejšie výhľady sú Tri koruny a Sokolica. Zo všetkých výstupov sa môžete kochať pohľadom na prielom rieky Dunajec a okolitú rozmanitú prírodu.

Pieninský národný park je v súčasnosti čím ďalej, tým viac navštevovanou lokalitou, a to nielen kvôli svojej nádhernej prírode a najčistejšiemu vzduchu v Európe, ale tiež, že v sebe ukrýva jedinečné exempláre fauny a flóry ako nikde inde na svete.
ATRAKCIE PIENÍN A OKOLIA:

V oblasti Pienin a ich okolia je nespočetné množstvo celodenných výletov ako si spríjemniť deň. Hlavnou atrakciou Pienin je nezabudnuteľný splav na pltiach cez prielom rieky Dunajec. Hneď pri Chate Pieniny si môžete zapožičať bicykle aj pre tých najmenších a vybrať sa na výhľady prírody, okolo rieky Dunajec alebo navštíviť našich susedov do Poľska. Pre pohodlnejších je možnosť sa povoziť ako pán Pienin, v kočiari s kočišom a zapriahnutými koňmi. Severný Spiš ponúka veľa zaujímavých možností. V blízkosti je obec Červený Kláštor so záhadnou minulosťou a kultúrnou pamiatkou kartuzianského kláštora, ktorý bol obývaný mníchmi. Dedinka Osturňa a iné okolité dedinky Vás ohúria ľudovou architektúrou a príjemnými pohostinnými ľuďmi so stále zachovalým goralským nárečím. Od Lesnice cca 30km sa nachádza mesto Stará Ľubovňa, ktoré sa môže pýšiť navštevovanejšou lokalitou, a to hradom a skanzenom Ľubovňa. Len 60km od nás sa nachádzajú ďalšie národné parky Slovenska: Vysoké Tatry (TANAP) a Slovenský Raj (NPSR). 

Podujatia v obci Lesnica. Sekcia tradičné podujatia.

 

 

Organizujete podujatia v obci Lesnica ? Pridajte bezplatne Vaše podujatie na stránky AjDnes.sk

Podujatia v obci Lesnica. Sekcia knižnice.

 

- 3998/2000-400/4679, Obecná knižnica Lesnica, Lesnica 9, 052/4284471,