2 mesiace dobrovoľníctva v Indii

Podujatie Bratislava

2 mesiace dobrovoľníctva v Indii

Moje kroky do Indie viedli skrz pracovnú príležitosť počas doktorandského štúdia v Brne. Ako ašpirujúca primatologička som sa vybrala pomôcť ďalšej PhD študentke do indických Himaláji s výskumom chovania miestnych langurov (opice podobné gibonom, ale fylogeneticky bližšie makakom).

Rozprávanie tak bude aj o vtipných situáciach v lesoch plných pijavíc, agresívnych zlodejských makakov a o natáčaní hravého chovania langurov, ktorí častokrát pozývali do hry aj nás. Okrem pracovnej skúsenosti, som na vlastnej koži pocítila pravý indický vidiecký životný štýl vrátane základnej indickej kuchyne (ako najúčinnejšej odtučňovacej kúre), "divokých" tanečných párty plných indických vypalovačiek, šialenej hromadnej dopravy (23 ľudí v 12 miestnom taxíku nie je nič neobvyklé) a neúprosného monzúnu, ktorý mi takmer znemožnil návrat domov.

Vo voľných chvíľach som ušla vyššie do hôr, kde som strávila dva dni v blízkosti hinduistického chrámu u ľudí, ktorým vďaka jednoduchosti života, ktorý žijú, nič nechýba. Vyšla som na najbližšiu štvortisícovku v období monzúnu a keď už som mala dosť 2 druhového každodenného jedla, vybrala som sa do najbližšieho mesta po himalájskych serpentínach na nákupy.

Na zážitky najintenzívnejší bol posledný týždeň, kedy napriek predsavzatiu, že po Indii nebudem nikdy cestovať sama, som strávila 4 dni v Rishikesi počas Shiva festivalu (to znamená, že sa na ulici nedalo prakticky pohnúť kvôli masám oranžových ľudí putujúcich po svätú vodu ku Gange) a dva dni v prašnom Dillí.
Rozprávať bude Martina Kufelová
------------------------------------
Vstupné 3,- eura
Rezervácie na besedy vopred nerobíme, lístky sa predávajú na mieste pred besedou.
Tešíme sa na Vás.

Miesto konania podujatia: Dobrodruh.sk cestovateľská kaviareň & klubovňa, Vajnorská 3 /na rohu Vajnorskej a Škultétyho pri Istropolise/, Bratislava
Dátum začiatku podujatia: 21. Januára 2018 19:00
Dátum ukončenia podujatia: 21. Januára 2018 20:00
Pravdepodobné súradnice: 48.1599N 17.1297E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia 2 mesiace dobrovoľníctva v Indii

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Dobrodruh.sk cestovateľská kaviareň & klubovňa
Fotografie
Podobné podujatia
Imunita z pohľadu psychosomatiky
Imunita z pohľadu psychosomatiky
Ateliér Babylon, Bratislava
Žiadny obrázok
Overené podujatieDigitálna Univerzita
Hotel Tatra, Bratislava
KĽÚČE K PREKONÁVANIU PREKÁŽOK
Overené podujatieKĽÚČE K PREKONÁVANIU PREKÁŽOK
Centrum Agathos, Osadná 15, Bratislava, Bratislava