Balady východného Slovenska

Podujatie Prešov

Balady východného Slovenska

V adventný i vianočný čas sa rozoznie vo VIOLE hudba, ktorej jadrom býva príbeh. Vyrozprávaný, vyspievaný, plný všetkého, čo život so sebou prináša.
Žriedlom inšpirácie pre interpretov troch samostatných umeleckých večerov je rozsiahla zbierka pražského etnografa Oresta Zilynského BALADY VÝCHODNÉHO SLOVENSKA. Tvorí ju 237 notových zápisov balád Rusínov. Zbierka bola pripravená do tlače už na začiatku 70. rokov minulého storočia, zákazku autor obdržal od prešovskej sekcie Slovenského pedagogického nakladateľstva. K jej vydaniu však nedošlo - z ideologických dôvodov. Zbierku sa napokon podarilo vydať v roku 2018. Odvtedy sa vo VIOLE konalo viacero podujatí (seminár, umelecké večery, koncerty), ktoré boli baladám venované. Cyklus troch umeleckých večerov bude ich pokračovaním. Pôjde o nové a originálne hudobné spracovanie piesní a textov zbierky. A k tomu rozprávanie o zvykoch, tradíciách, potrebe ľudí tvoriť i načúvať.
Účinkujúcimi v prvom večeri budú:
IGOR KUCER /tenor/
PECI UHER /gitara/
Vstupné: 3 EUR
Počet miest: obmedzený
Vstupenky on line: https://www.violapresov.sk/.../balady-vychodneho...
Nenechajte si ujsť neopakovateľnú príležitosť počuť staré piesne v nových spracovaniach!
Projekt z finančných zdrojov podporilo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Mafiánske historky
Overené podujatieMafiánske historky
DK Zrkadlový háj, Bratislava
Umenie vraždy
Overené podujatieUmenie vraždy
DK Zrkadlový háj, Bratislava