BÍLÉ VÁNOCE LUCIE BÍLÉ

Podujatie Ružomberok

BÍLÉ VÁNOCE LUCIE BÍLÉ

Pozývame vás na koncert českej speváčky Lucie Bílej s klavírnym doprovodom Petra Maláska.

Lucie Bílá patrí už niekoľko rokov na Slovensku aj v Čechách k absolútne najpopulárnejším speváckym osobnostiam so širokým spektrom svojho zamerania.

Od samého začiatku deväťdesiatych rokov ju môžeme sledovať vo väčšine významných muzikálov českej scény (Bedári, Záhrada rajských potešení, Dracula, Krysař). Jej domovskou scénou je Divadlo Ta Fantastika, ktorého je polovičnou spolumajiteľkou spoločne s producentom Petrom Kratochvílom a kde účinkovala takmer tri roky v titulnej úlohe muzikálu Johanka z Arku, za ktorú dostala od Hereckej asociácie Cenu Thálie 2000 v odbore "opereta, muzikál". V divadle vystupovala v muzikáli Excalibur, kde stvárnila hneď dve úlohy: kráľovnú Ginevru a čarodejnicu Morganu. Vo februári 2005 uviedlo Divadlo Ta Fantastika muzikál Láska je láska, kde účinkovala Lucie Bílá v hlavnej úlohe bez alternácie a v októbri toho istého roku aj muzikál Elixír života. V októbri 2008 pripravilo Hudobné divadlo Karlín premiéru muzikálu Carmen, veľkolepý pohľad v broadwayskom štýle. Aj tu Lucie účinkovala v titulnej úlohe, za ktorej stvárnenie je nominovaná muzikálovou komisiou Hereckej asociácie na prestížnu cenu Thálie za rok 2008. Hviezdne obsadenie a nádherná hudba Franka Wildhorna prinášajú úžasný divadelný zážitok, aký Praha doteraz nepoznala. Prvýkrát v histórii tu bolo uvedené vo svetovej premiére dielo renomovaných broadwayských autorov. V oblasti popovej hudby vydala Lucie Bílá množstvo sólových albumov, s ktorými úspešne dobývala rebríčky tuzemských hitparád, a jej hity ako "Ave Maria", "Láska je láska", "Trouba", "Esemes" alebo "Miluji tě", pozná takmer každý. Za osudové možno označiť stretnutie a dlhoročnú tvorivú spoluprácu s autorskou dvojicou Soukup / Osvaldová, rovnako tak ako javiskové "partnerstvo" s klaviristom a skladateľom Petrom Maláskom.

Vo filme sme mohli Luciu Bílú vidieť napríklad v úspešnej rozprávke Princezná z mlyna, vo filmoch Kráľ Ubu, Čas dlhov alebo v televíznom rozprávkovom seriáli O stratenej láske v úlohe dobrej Pavoučnice. Z jej televíznej tvorby nemožno vynechať jej autorskú reláciu Lucie na Bílo, kde okrem speváckeho talentu predvádzala celých päť rokov úspešne aj talent scenáristický a moderátorský. Ten však absolútne preukázala v najsledovanejšej relácii českých televíznych staníc - Miss Desetiletí, ktorú moderovala s humorom a bravúrou sebe vlastnou. Spolu s Karlom Gottom patrí Lucie k tradičným speváckym hosťom finále súťaže Miss Českej republiky. V poslednej dobe Lucie Bílá prispela českej kinematografii napríklad naspievaním titulnej piesne k filmu Marie Poledňákovej "Líbáš jako Bůh".

Za svoj najväčší doterajší úspech Lucie Bílá považuje svoje dve vystúpenia na hudobnom festivale Pražská jar 98. Podarilo sa jej to ako prvej popovej speváčke v histórii. Jedno vystúpenie bolo realizované s Pardubickou filharmóniou s dirigentom Douglasom Bostockom, druhé s Hudbou Hradnej stráže a Polície ČR pod taktovkou Libora Peška. V oblasti vážnej hudby spolupracuje s poprednými českými symfonickými orchestrami, svetovými sólistami a dirigentmi.

Vďaka svojmu mimoriadnemu talentu, humoru, bezprostrednému vystupovaniu, ale aj zmyslu pre pomoc tým, ktorí ju naozaj potrebujú, sa zaraďuje medzi najpopulárnejšie a najobľúbenejšie osobnosti Českej republiky. Iste aj vďaka týmto faktom je mnohonásobnou držiteľkou prestížnych ocenení - televíznych Cien TýTý, Českého slávika, Cien akadémie populárnej hudby (predtým Grammy) a mnohých ďalších významných ocenení.

Vstupné: 59,00€ / 49,00€

Čas: 19:00 hod.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Žiadny obrázok
Overené podujatieSPIEVANKOVO - vianočny koncert
Dom kultúry A. Hlinku, Ružomberok
Koncert 4 Tenoři - Ružomberok
Overené podujatieKoncert 4 Tenoři - Ružomberok
Veľká dvorana KDAH, Ružomberok