CASSOVIA FOLKFEST 19:30

Podujatie Košice

CASSOVIA FOLKFEST

CASSOVIA FOLKFEST je folklórny festival orientovaný na propagáciu našej pôvodnej kultúry, ako aj kultúry európskych národov, ktorá prináša kus vlastnej svojbytnosti a pôvodnosti. Rok 2022 je pre festival rokom jubilejným a prináša už štyridsiaty ročník tohto jedinečného podujatia.
40 rokov | 4 dni | 4 lokality. Línia festivalu je z titulu jeho štyridsaťročnej existencie rozložená do štyroch dní a štyroch lokácií. Novinkou, a dúfame že príjemnou, je presunutie časti programov do typického prostredia okolitých obcí Košíc, do Čane a Valalík a do mesta Trebišov. Bohatý program zahŕňa celú škálu folklorizmu, ako aj rôznych tanečných žánrov. VÝŠIVKY NAŠICH KROJOV výstava ako sprievodný program Cassovia folkfestu JARMOK REMESIEL remeslá staré i nové na námestíčku pri Urbanovej veži VÝCHOVNÉ KONCERTY pre základné a stredné školy TANEČNÁ SHOW takmer všetky tanečné žánre na Hlavnej ulici v Košiciach SCÉNICKÉ SPRACOVANIA ĽUDOVÝCH TANCOV na rôznych miestach a v divadelnom prostredí Mimoriadnu pozornosť budeme tohto roku venovať tancovaniu „RADOSTNEJ KARIČKY Z PARCHOVIAN“ na Hlavnej ulici v Košiciach. Vďaka bohatstvu svojich tanečných motívov a pozoruhodnej priestorovej kresbe sa dostala do reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska. Karička je jediným fenoménom z nášho východoslovenského regiónu, ktorému sa ušlo tejto pocty.

19:30

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Anička festival 2022
Overené podujatieAnička festival 2022
Areál Anička, Košice
Žiadny obrázok
Overené podujatieRock Pod Kameňom Warmup 2022
Amfiteáter Zemplínska šírava, Vinné
Anička festival 2022
Overené podujatieAnička festival 2022
Areál Anička, Košice
ROZPRÁVKOLAND 2022
Overené podujatieROZPRÁVKOLAND 2022
Madaras park, Spišská Nová Ves
Rock pod kameňom 2022
Overené podujatieRock pod kameňom 2022
Amfiteáter Lúč - Zemplínska Šírava, Vinné