Cesta minerálnych prameňov 2019

Podujatie Stará Ľubovňa

Cesta minerálnych prameňov 2019

Pozývame na pešiu turistiku, ktorá sa začne v malebnom prostredí v Lesnici na Chate Pieniny, kde po úvodnom privítaní účastníkov turistického podujatia pokračujeme smer Lesnica škola, OÚ, na hrebeň Pienin, keď po krátkom odpočinku pri prístrešku pod Plašnou si vychutnáme nádherné vyhliadky na Pieniny, Vysoké Tatry a Haligovské skaly. Atraktívnym prechodom cez Plašnú k sedlu Cerla je to už len “na skok” k cieľu našej túry - Kúpeľom Červený Kláštor - prameň Smerdžonka.

Aké prekvapenie čaká účastníkov, ktorý absolvujú hlavnú trasu? Prijmite srdečné pozvanie na spoločné putovanie po “Ceste minerálnych prameňov” a dozvite sa viac.

Trasa: Lesnica Chata Pieniny, Lesnica škola, Lesnica OÚ, Pod Plašnou, Plašná, Cerla, Kúpele Červený Kláštor - prameň Smerdžonka
stúpanie 430 m klesanie 450 m
vzdialenosť 9,2 km čas 2:50
Obtiažnosť: nenáročná
Alternatívne trasy: podľa vlastného výberu a kondície, napr.: Lesnica Chata Pieniny - Kúpele Červený Kláštor - prameň Smerdžonka (náučným chodníkom popri Dunajci pešo alebo biyklom) a iné
Zraz: 07.45 hod pred športovou halou v Starej Ľubovni
Prihlášky: do 11.04.2019
Poplatok: členovia KST Stará Ľubovňa bezplatne, cudzí 3€
Poznámka: v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok sa trasa môže zmeniť na mieste

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Žiadne podujatie.