Cestovanie po farebnom Mjanmarsku /Barme/

Podujatie Bratislava

Cestovanie po farebnom Mjanmarsku /Barme/

Posledných 5 rokov som strávil kade tade po svete. Žil som v Austrálii, Nórsku a prešiel uz dobrú polovicu Zeme. Naposledy som strávil skoro rok cestovaním po Ázii. A chcel by som sa s vami podeliť o svoje zážitky z Mjammaska /Barmy/.

Do Barmy som priletel z Thajska. Prvou zastávkou bolo Mandalay, kde som prvýkrát ochutnal miestnu kuchyňu a obdivoval miestne pamiatky. Následne som absolvoval celodennú plavbu po rieke a dostal do prekrásneho Baganu. Údolie plné pagód rôznych veľkostí.

Ďalší deň som podnikol 120 kilometrov na prastarom bicykli a ani neviem, ako som to zvladol. Ďalšou zastávkou bolo jazero Inle Lake, ktoré malo až magickú atmosféru. Z tadiaľto som sa do Kalaw dostal dvojdňovým trekom, kde som spoznal ďalších cestovateľov.

Následne som sa pokúsil dostať na juhozápad krajiny (čo mi trvalo celý deň), no tesne pred cieľom mi oznámili, že táto časť krajiny je pre turistov uzavretá. Tak som sa vybral naspäť na sever do Mandalay, kde som sa stetol s chalanmi z treku a zažil 4 najblaznivejšie dni v mojom živote na vodnom festivale.
Potom som sa už pobral len do hlavneho mesta, kde som si kvoli teplote neužil vodný festival a letel naspäť do Thajska (zhodou okolností zase na ďalší vodný festival). Vodný festival v týchto krajinách znamená oslava nového roku.

Rozprávať bude Michal Kovář
------------------------------------------------------------------------------------------
Vstupné 3,- eura
Kapacita miestnosti je obmedzená.
Rezervácie na besedy vopred nerobíme, lístky sa predávajú na mieste pred besedou.
Tešíme sa na Vás.

Miesto konania podujatia: Dobrodruh.sk cestovateľská kaviareň & klubovňa, Vajnorská 3 /na rohu Vajnorskej a Škultétyho pri Istropolise/, Bratislava
Dátum začiatku podujatia: 13. Februára 2017 19:00
Dátum ukončenia podujatia: 13. Februára 2017 20:00
Pravdepodobné súradnice: 48.1599N 17.1297E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Cestovanie po farebnom Mjanmarsku /Barme/

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia